آخرین وضعیت زیرساخت های ایلام برای اربعین/ تعریض ۱۷ کیلومتر جاده

ایلام - استاندار ایلام با تشریح آخرین وضعیت زیرساخت های ایلام برای اربعین، گفت: ۱۷ کیلومتر از جاده های ایلام در مسیر اربعین تعریض شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام روز دوشنبه در مورد آخرین وضعیت زیرساخت های استان برای اربعین اظهار داشت:امسال پیش بینی می شود بیش از ۴ میلیون تردد از مرز مهران صورت پذیرد همه آماده برای این میزبانی برگ باشیم.

وی افزود: اربعین امسال شرایط بسیار خاصی در دارد، تلاش کردیم که زیرساخت ها در حد توان انجام شود و کارهای خوبی هم انجام شده است که باعث تسهیل در تردد زوار نسبت به سال های گذشته خواهد شد.

وی تصریح کرد: در بحث اربعین علاوه بر مسیر ایلام به مهران ۵ مسیر منتهی به مهران را نیز مد نظر قرار داده ایم.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه امسال برای اربعین زیرگذر دره ارغوان را بازگشایی می کنیم، گفت: سرجمع ۱۷ کیلومتر از جاده ها در مسیر اربعین تعریض شده است.
 
استاندار ایلام افزود: تونل جدیدی را در مسیر ایلام به مهران ایجاد کرده ایم که در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد.

وی عنوان کرد: تونل دیگری نیز در دست اقدام است که برای اربعین آتی مورد استفاده قرار می گیرد.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: در مسیر ایلام به مهران یک پل جدید را احداث کرده ایم و در منطقه کنجانچم دو پل بزرگ را قرارگاه ایجاد کرده است و یک پل موقت دیگر نیز در حال احداث است.

۱۰ هزار متر مربع سایه در مرز مهران
 
وی گفت: در شهر مهران هم با تلاش خیلی زیاد توانسته ایم پایانه برکت که مشکل بزرگ ترافیکی را در مهران ایجاد می کرد مسیر آن را جداسازی کنیم و تا جمعه این هفته تکمیل می شود.

وی با اشاره به اینکه کنارگذر غربی مهران هم به بهره برداری می رسد و جاده های دسترسی جداگانه هم در حال آسفالت است، گفت: در پایانه برکت علاوه بر تعداد استانهایی که اتوبوس برای انتقال زوار می فرستند، سکوبندی شده است.

استاندار ایلام افزود: در پایانه برکت دو زمین مناسب را برای ایجاد موکب های استان های معین جانمایی کرده ایم.

وی گفت: بیش از ۶۰۰ چشمه ی سرویس بهداشتی توسط خیرین احداث شده است و در آن سمت مرز نیز تعداد زیادی چشمه سرویس بهداشتی در حال ساخت است.
 
استاندار ایلام اظهار داشت: بیش از ۱۰ هزار متر مربع سایه بان با توجه به گرمای هوا در پایانه مرزی مهران ایجاد شده است.

موکب ها به هر میزان که متقاضی داشته باشد در مسیرها برپا شود

وی گفت: پیش بینی شده است که در مسیرهای منتهی به استان و در استان های مجاور موکب زده شود تا در صورت تراکم جمعیت و توقف زوار، پذیرایی و اسکان داده شوند.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: موکب ها به صورت مجتمعی دایر می شوند تا هم بصورت متمرکز ساماندهی شوند و هم در بخش پذیرایی با پخت و سرو غذای یک نواخت از اصراف جلوگیری شود.

وی عنوان کرد: امسال سعی شده است که موکب ها به هر میزان که متقاضی داشته باشد در مسیرها برپا شود.

استاندار ایلام اظهار داشت: امسال ۵۹ میلیارد تومان بودجه ی عمرانی اربعین ابلاغ و برای تکمیل پروژه ها توزیع شد. علاوه بر این، ۳۰ میلیارد تومان( از سفر هیئت بلند پایه اقتصادی به استان) نیز برای جاده مهران ابلاغ شد.

وی گفت: در چند ماه گذشته بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب اوراق و اسناد جذب کرده ایم و همه  این کارها ماحصل همدلی و هم افزایی همه  مدیران در استان است.
 
وی افزود: در شرایط سخت اقتصادی و با وضعیت بودجه و اعتبارات امسال بحث مطالبات پیمانکاران را پیگیری کرده ایم و سعی داشته ایم قسمتی از آن را از طرق مختلف پرداخت کنیم.

کد خبر 4733246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =