صداو سیما باید از پخش مستقیم مسابقات ملی قرآن کریم حمایت کند

اصفهان - مدیرکل قرآن وزارت آموزش و پرورش گفت: پخش مسابقات کشوری قرآن از طریق شبکه قرآن و شبکه های مختلف تلویزیون باید به شکل جدی دنبال شود وصداوسیما در این راستا با نهادهای دیگر همکاری کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا مسیب زاده شامگاه دوشنبه در مراسم اختتامیه بخش ترتیل چهل و دومین دوره مسابقات ملی قرآن کریم اظهار داشت: خداوند را شاکر و سپاسگزاریم که به برکت نظام جمهوری اسلامی و راهبری داهیانه ارزشمند رهبر معظم انقلاب در کشوری زندگی می کنیم که متبرک به نام قرآن است و همگی خادمان این عرصه گران قدر هستیم.

وی افزود: درطول ۳۵ سالی که خدمتگزاری آستان مقدس قرآن را بر عهده داشتیم باید بگویم عصاره همه ارزش هایی که برای آن خدمت کردیم در این جمله کلیدی نهفته است که کار گروهی مهم ترین فعالیتی است که در شرایط فعلی کشور برای نهادینه کرده فرهنگ قرآنی در جامعه می توانیم انجام دهیم.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در طول این سالها فضای خوبی ارائه شده تا نهادهای مختلف کارهای مشترکی در زمینه های قرآنی انجام دهند، ابراز داشت: همسان شدن مسابقات شکوفه های قرآن و آموزش وپرورش و واگذاری مسابقات قرآنی زیر ۱۸ سال به آموزش و پرورش موید این همدلی است.

وی ادامه داد: انتظار داریم این همدلی در در سطح استانها، شهرها و تمامی مدارس مناطق مختلف گسترش پیداکند و با همراهی یکدیگر کارهای خوبی در راستای گسترش فرهنگ قرآنی انجام دهیم.

حضور بیش از دو میلیون دانش آموز و قشر فرهنگی در عرصه حفظ جزء سی ام قرآن کریم

مسیب زاده با بیان اینکه امسال آموزش و پرورش در حوزه حفظ جزء سی ام به شکل جدی ورود کرده است، بیان داشت: این موفقیت ها با همراهی و همدلی دوستان در اوقاف، ارشاد وشورای توسعه فرهنگ قرآنی امکان پذیر شده است و حضور بیش از دو میلیون دانش آموز و قشر فرهنگی در عرصه حفظ جزء سی ام قرآن کریم نشان از اهیمت موضوع دارد.

وی با اشاره به اینکه ما انتظار داریم مسئولان از این فعالیت های ارزشمند حمایت کنند، تاکید کرد: به عنوان خدمتگزار کوچک عرصه فعالیت های قرآنی حداقل انتظار ما این است که این خدمات نشر پیدا کند و چه جایی بهتر از رسانه‌هایی مانند صداو سیما برای نشر فرهنگ قرآنی وجود دارد.

همه نهادها باید از مسابقات قرآن کریم حمایت کنند

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: اگر مسابقات کشوری قرآن از طریق شبکه های قرآن و شبکه های مختلف تلویزیون پخش نشود و اگر مدیران نهادهای مختلف از برگزاری این مسابقات حمایت نکنند چه انتظاری برای نشر این فعالیت ها از سوی دیگر افراد می توانیم داشته باشیم.

وی تصریح کرد: همه ما امیدواریم در جمع خادمان قرآنی قرار گرفته و از معنویت افراد قرآنی فیضی کسب کنیم و نام ما در لیست خدمتگزاران به ساحت قرآن ثبت شود.

مسیبی با تاکید بر این مطلب که نهادها وظیفه دارند با هم همراه و همدل شوند و همه باید در راستای پیشرفت کشور تلاش کنند، گفت: تبلور این همدلی تلاش در راستای نهادینه کردن فرهنگ قرآنی است و در این راستا آموزش و پرورش نیز با قدرت این امر خیر را دنبال خواهد کرد.

کد خبر 4733405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =