گازرسانی به موکب‌ها در اولویت است

کرمانشاه_ مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه گازرسانی به موکب‌ها در اولویت است، گفت: اکیپ‌های امدادی در این ایام ۲ برابر می‌شود.

سیروس شهبازی در گفتگو با خبرنگار مهر، در زمینه گازرسانی به موکب ها اظهار داشت: به موکب هایی گازرسانی می شود که  شرایط استاندارد گازرسانی را داشته باشند و نیز باید دارای لوله کشی استاندارد و ایمن باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه افزود: گازرسانی به موکب ها در اولویت قرار دارد و در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

این مسئول بیان داشت:  اگر ایجاد ۵۰ متر شبکه برای گازرسانی به موکب ها و اماکن رفاهی و اقامتی مسیر زائران نیاز است، ما این کار را در اولویت اقداماتمان قرار می دهیم و آن را انجام می دهیم.

مشکلی در تامین گاز موکب ها نداریم 

شهبازی تاکید کرد: انجام اقدامات فوق، مستلزم این است که حتما این اماکن تاییدیه و استاندارد گازکشی را داشته باشند.

وی در خصوص نحوه تامین گاز مورد نیاز موکب هایی که شرایط گازکشی را ندارند، گفت: در این شرایط و در صورت نیاز به گازمایع و کپسولی، باید از طریق پخش فرآورده های نفتی اقدام شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: به دلیل اینکه برای گازرسانی به موکب ها باید برای آنها علمک نصب شود، بهتر است که این موکب ها در جوار اماکن ثابت قرار گرفته باشند.

این مسئول در پاسخ به اینکه برای قطع احتمالی گاز در موکب ها و اماکن اقامتی و خدماتی مسیر تردد زائران چه تدابیری اندیشیده شده است، گفت: اقدامات تعمیر و نگهداریمان را در فصل تابستان که مصرف کمتری داریم، انجام می دهیم و برای زمستان و این ایام مشکلی نداریم.

شهبازی در خصوص اینکه نظارتی پس از گازرسانی به موکب ها از این نظر خواهد شد، افزود: پس از آنکه لوله کشی به تاییدیه نظام مهندسی رسید، ما مجوز و اشتراک کنتور به آنها می دهیم و پس از آن خود مشترک باید شرایط ایمنی را رعایت کند که خطری ایجاد نشده و باعث انفجار نشود.

افزایش ۲ برابری اکیپ های امدادی گاز در ایام اربعین

وی در خصوص سایر اقدامات و تمهیدات این شرکت برای اربعین حسینی گفت: تلاش ما این است که در این ایام از حفاری هایی که ضرورت ندارد، جلوگیری کنیم و این اقدامات به ایام پس از اربعین موکول شود که باعث ترافیک نشود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه افزود: همچنین سعی شده است اکیپ های امدادی را طی این ایام دو برابر کنیم که در صورت بروز بحران، بتوان به موقع و در کمترین فرصت ممکن اقدام کرد.

شهبازی خاطرنشان کرد: ما در تمام شهرستان ها اکیپ های امدادی ۲۴ ساعته داریم و در این ایام اکیپ هایی را نیز به صورت ذخیره داریم که در صورت نیاز در دسترس باشند.

کد خبر 4733695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =