مانور عملیات آتش نشانی در برجهای بلند مرتبه قزوین اجرا شد

قزوین- به مناسبت روز آتش نشانی مانور عملیات آتش نشانی و خدمات ایمنی در برجهای بلند مرتبه و ساختمان های مسکونی بازنشستگان تامین اجتماعی قزوین اجرا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت روز آتش نشانی مانور نیروهای آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در ساختمان های بلند مرتبه برج های مسکونی بازنشستگان تامین اجتماعی(کسری)  برگزار شد.

در این مانور  که حکمت الله داودی رئیس شورای اسلامی شهر و تعدادی از اعضای شورا، منتظری رئیس سازمان آتش نشانی، قدرت الله مهدی خانی مدیرکل مدیریت بحران استان و ساکنان برج نیز حشور داشتند حریق ایجاد شده در یکی از واحدهای مسکونی با حضور بموقع آتش نشانان مهار شد و عملیات انتقال مصدومان نیز با موفقیت انجام شد.

قدیر موسی خانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین در این مانور که با آموزش ساکنان نیز همراه بود اظهارداشت: برای کاهش خسارات ناشی ازحوادث باید آموزش های تخصصی و عمومی را جدی بگیریم و شرایط حضور مردم در این دوره ها را نیز مهیا کنیم.

وی بیان کرد: ساختمانهای بلند مرتبه نیازمند امکانات ویژه هستند زیرا همواره در معرض آسیب و تهدید هستند و مهمترین کمبود این است که پد بالگرد ندارند.

موسی خانی تصریح کرد: لازم است ساختمانهای ۱۶ طبقه حتما پد بالگرد داشته باشند تا بتوان بموقع برای اطفای حریق اقدام و از آسیب ها جلوگیری کرد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین یادآورشد: تمامی ساختمانهای بلند مرتبه باید تیم های ویژه آتش نشانی و سیستم اطفای حریق داشته باشند.

وی اظهارداشت: در شهرستان قزوین ۹ باب ساختمان تجاری بلند مرتبه داریم که فقط یک مورد پایان کار گرفته است.

موسی خانی افزود: در نیمه اول امسال تعداد ۲۲۰۰ مورد عملیات امداد و نجات در شهرستان قزوین داشتیم.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین تصریح کرد: اماکن بلند مرتبه همواره در معرض آسیب و خطر هستند و باید خدمات هر برج تامین شده تا بتوان در کمترین زمان نسبت به اطفای حریق اقدام کرد.

وی اضافه کرد: ساکنان برجها باید آموزش لازم را ببینند و مقررات ملی ساختمان را مورد توجه جدی قرار دهند تا بتوان در مواقع حادثه ابتدا از کمک مردم هم استفاده کرد.

تنها ۵ برج بلند در قزوین پایان کار دارد

موسی خانی تصریح کرد: از ۱۹ برج بلند مرتبه در شهرستان قزوین تنها ۵ برج پایان کار گرفته و بقیه باید نواقص را برطرف کنند و ایمنی ساختمان را افزایش دهند.

وی اظهارداشت: شهروندان باید در هنگام خرید واحد مسکونی به جای توجه به ظاهر و نمای آن ابتدا به ایمنی توجه کنند تا در مواقع بروز حوادث دچار زیان فراوان نشوند.

خرید ۱۰ خودروی جدید آتش نشانی 

موسی خانی از خرید ۱۰ دستگاه خودروی آتش نشانی جدید در سال جاری خبر داد و یادآورشد: سازمان آتش نشانی در حال حاضر به دو نردبان بلند مرتبه نیاز دارد و باید در کنار تامین آن به آموزش مردم و ساکنان برجهای بلند مرتبه نیز همت کنیم.

وی بیان کرد: البته فقط تامین نردبان جوابگو نیست زیرا در جهان نیز برای ساختمانهای با ارتفاع ۸۰۰ متر قادر به اطفای حریق و تامین نردبان نیستند و ما هم در استان برای اطفای حریق احتمالی برای برجهای تجارت ۱۰۵ متری باید تدبیر کنیم و نردبان بلندی خریداری شود.

سیستم اطفای حریق برجها در قزوین مناسب نیست

موسی خانی اضافه کرد: متاسفانه اکثر برجهای شهرستان قزوین از سیستم ایمنی و اطفای حریق مطلوبی برخوردار نیستند و باید هیئت مدیره و ساکنان به این موضوع اهمیت دهند و اشکالاتت را برطرف کنند.

وی گفت: باید آموزش را جدی بگیریم و خود را برای حوادث آماده کنیم چون همه برجها پرخطر هستند و باید به سیستم و پد بالگرد مجهز شوند و این پدها برای همه ساختمانهای بالای ۱۶ طبقه الزامی است.

کد خبر 4733999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =