اعطای نقدینگی ۱۱۰۰ میلیارد تومانی به شرکتهای دانش بنیان طی ۱۰ ماه

رئیس صندوق نوآوری و شوفایی گفت: طی ۱۰ ماه گذشته میزان حجم نقدینگی اعطا شده به شرکت های دانش بنیان به واسطه بانک ها و صندوق های پژوهش و فناوری برابر ۱۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی وحدت امروز در حاشیه گردهمایی صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت فولاد که در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی طی ده ماه گذشته توانسته میزان ۱۱۰۰ میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان اعطا کند.

وی ادامه داد: این میزان حجم نقدینگی به واسطه بانک ها و صندوق های پژوهش و فناوری به شرکت های دانش بنیان بوده است.

رئیس صندوق نوآوری ادامه داد:در حال حاضر توانمندی های شرکت های دانش بنیان حوزه فولاد به مدت سه روز در صندوق ارائه شد که حاصل آن ۱۱۱  قرارداد و تفاهم نامه شرکت ها با ۱۱ شرکت بزرگ فولادی بوده است؛ ارزش این میزان قرارداد و تفاهم نامه ها برابر با ۳۷۵ میلیارد  تومان بوده است.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم این قرارداد و تفاهم نامه ها با بسته های تشویقی صندوق به قراردادهای قطعی منجر شود، گفت: در حال حاضر ۱۱ شرکت بزرگ فعال در حوزه فولاد به واسطه این رویداد به شرکت های فناور معرفی و با آنها  قراردادی منعقد کرده اند.

وحدت تاکید کرد: تسهیلات لیزینگ و استثناهای صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت های بزرگ نوعی جذابیت برای خرید ایجاد می کند زیرا این تسهیلات با نرخ ۹ درصد است که در اختیار خریداران محصولات دانش بنیان قرار می گیرد و این باعث رونق بازار در آن حوزه مورد نظر خواهد شد.

وی با اشاره به رویدادهایی که تاکنون در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شده، گفت: در رویدادهای حوزه صنایع غذایی، تجهیزات پزشکی، پهپادها، فضایی، فولاد که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شده حوزه صنایع غذایی از سوی صنایع بزرگ بیشترین استقبال را داشته است.

وی ادامه داد: در رویداد ارائه توانمندی های شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در حوزه صنایع غذایی بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان  قرارداد و تفاهم نامه بین شرکت های دانش بنیان و شرکت های صنعتی بزرگ منعقد شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۱۰ شرکت دانش بنیان فعال در حوزه فولاد محصولاتی بر پایه دانش تولید می کنند.

کد خبر 4734015

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =