افزایش ۴۸درصدی سرقت در استان مرکزی طی سال جاری

اراک- فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: طی شش ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد افزایش وقوع سرقت در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ حسن مفخمی پیش از ظهر سه شنبه در نشست با خبرنگاران رسانه های استان مرکزی در آستانه فرا رسیدن هفته ناجا در اراک، اظهار داشت: طی هفته ناجا که از یازدهم مهرماه آغاز می شود، ۳۴۵ برنامه در قالب ۳۶ عنوان درون سازمانی و برون سازمانی با شعار «پلیس هوشمند، امین مردم» با رویکرد امنیت پایدار در استان مرکزی اجرا می‌شود.

 وی افزود: امروز با نفوذی که دشمن انجام می دهد می بینیم آتش های فتنه در جای‌ جای منطقه غرب آسیا بیشتر می شود. به رغم این ناامنی هایی که وجود دارد نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از سکانداران حوزه امنیت سعی  می کند نقش خود را برای حفظ امنیت به درستی ایفا کند، تا امنیت پایدار که مطلوب است در کشور اتفاق بیفتد.

 مفخمی خاطرنشان کرد: در دنیا امنیت به عنوان یک زیرساخت دیده شده است. چرا که اگر امنیت نباشد رشد در هیچ کدام از عرصه های دیگر در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و... به درستی مطلوب اتفاق نمی‌افتد.

 وی بیان داشت: در کشور با درایت بسیار مطلوب، هوشمندانه و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری همه سیستم ها سعی می کنند در موضوع امنیت پایدار نقش داشته باشند تا امنیت پایدار حاکم شود.

 فرمانده انتظامی استان مرکزی، اظهار داشت: امروز نیروی انتظامی به سمت و سو و در مسیر توسعه و هوشمند سازی گام برداشته است، تا روز به روز با توسعه فناوری و سرعت و صحت در کارهاو اقدامات و بالا بردن کارایی، بر اثربخشی خودش بیافزاید.

 وی با بیان اینکه مدیریت هوشمند تأثیرگذاری اش بیشتر است و احساس امنیت در بین مردم بیشتر به وجود می‌آید خاطرنشان کرد: هوشمندسازی یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت است که باید همه به این سمت و سو حرکت کنیم تا  نتیجه مطلوب در همه حوزه ها اتفاق بیفتد. در این راستا هم در حوزه امنیت نیز، نتیجه مطلوب امنیت فراگیر، همه نگر و پایدار است که حق مردم است.

 بر اساس این گزارش، فرمانده انتظامی استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود به ارائه گزارش عملکرد خود طی ۵۰ روز اخیر پرداخت و گفت: با آسیب شناسی که طی ۵۰ روز حضور من به عنوان فرمانده انتظامی جدید در استان اتفاق افتاده سعی کردیم اولویت های جرایم به صورت علمی و هوشمندانه احصا شود و بر همین اساس برنامه ریزی مفید  و موثر پیگیری شده است.

 مفخمی ادامه داد: اولین اولویت که در استان آسیب شناسی شد موضوع سرقت و آن هم سرقت‌های خرد است. طی شش ماه گذشته افزایش ۴۸ درصدی سرقت داشته ایم و آنچه اتفاق افتاد بر اساس همین آسیب شناسی، طی ۵۰ روز اخیر این ۴۸ درصد به کاهش مطلوب یعنی به ۲۹ درصد کاهش رسیده است.

 وی گفت: در میان جرایم سرقت، سرقت احشام از فراوانی برخوردار است. اما طی ۵۰ روز اخیر در این زمینه نیز شاهد کاهش چشمگیر بودیم و در همین ارتباط امسال ۱۹۲ درصد افزایش سرقت احشام ثبت شده است.

 فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در حوادث رانندگی نیز شاهد افزایش ۷ درصدی متوفیان هستیم و با اعمال قانون شدید سعی داریم حوادث رانندگی در استان کاهش پیدا کند و به صورت آنلاین اعمال قانون صورت بگیرد.

 مفخمی ادامه داد: در حوزه نزاع و درگیری فردی، طی ۵۰ روز اخیر شاهد کاهش ۳ درصدی هستیم و اعتقاد داریم شدت و افزایش نزاع های درگیری و فردی و گروهی اگر مهار نشود تبدیل به شرارت می گردد.

 به گزارش مهر، فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در حوزه جرایم اقتصادی هم طی ۵۰ روز اخیر هم، ۱۰۲ درصد افزایش ریالی کشف کالای قاچاق و ۱۲ درصد افزایش توقیف خودروهای حامل قاچاق ثبت شده است.

 مفخمی بیان داشت: همچنین طی ۵۰ روز اخیر نسبت به مدت مشابه در حوزه مواد مخدر نیز ۲۲ درصد افزایش کشفیات و دو درصد نیز افزایش دستگیری خرده‌فروشان را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه سایبری طی ۵۰ روز نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۰۵ درصد افزایش وقوع جرایم سایبری را شاهد هستیم که در این در ارتباط نیز ۱۰۹ درصد افزایش کشف جرایم سایبری در استان ثبت شده است.

کد خبر 4734069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =