بخش آوایی جشنواره قرآن و عترت علوم پزشکی برگزار می شود

مرحله نهایی بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت روزهای ۱۱ و ۱۲ مهر ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، برگزیدگان مرحله دانشگاهی در بخش آوایی جشنواره در رشته های ترتیل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ۵ جزء، اذان، تواشیح، دعا و مناجات خوانی در این مرحله از جشنواره و برگزیدگان رشته های تحقیق و حفظ کل در مرحله بعدی که آبان ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار خواهد شد با یکدیگر رقابت می‌کنند. 

از برگزیدگان این مسابقات نیز در اختتامیه جشنواره که آبان ماه برگزار می‌شود تقدیر خواهد شد.

مرحله دانشگاهی بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در رشته های تحقیق، ترتیل، حفظ سوره نباء، حفظ یک جزء، حفظ ۳ جزء، حفظ۵ جزء، حفظ۱۰ جزء، حفظ۱۵ جزء، حفظ۲۰ جزء، حفظ کل قرآن، اذان، دعا و مناجات خوانی و تواشیح در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شده است.

در بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت ۱۱ هزار نفر با یکدیگر رقابت کردند و پس از طی مراحل داوری افرادی که موفق به کسب حدنصاب شده‌اند به مرحله پایانی این جشنواره راه پیدا کرده‌اند.

در این جشنواره در رشته تحقیق هزار نفر، در رشته ترتیل ۳ هزار نفر، در حفظ سوره نباء هزار و ۲۰۰ نفر، در رشته حفظ یک جزء هزار و ۲۰۰ نفر، در رشته حفظ ۳ جزء ۳۰۰ نفر، در رشته حفظ ۵ جزء ۴۰۰ نفر در رشته حفظ ۱۰ جزء ۲۰۰ نفر، در حفظ ۱۵ جزء ۱۷ نفر، در حفظ ۲۰ جزء ۱۰۰ نفر، در حفظ کل قرآن ۱۰۰ نفر، در رشته اذان ۶۰۰ نفر و رشته دعا و مناجات ۷۰۰ نفر شرکت کردند.

جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی هر ساله با شرکت دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود و برگزیدگان این جشنواره در دو بخش دانشجویان و اساتید به مرحله ملی راه پیدا می‌کنند.

کد خبر 4734107

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =