توانمندسازی نیروی انسانی فعال در استان سمنان رکن اشتغال‌زایی است

سمنان - مدیرعامل کانون خیران کارآفرینی و اشتغال استان سمنان، بابیان اینکه این مجمع بر روی مهارت‌افزایی متقاضیان کار تأکید دارد، گفت: توانمندسازی نیروی انسانی فعال، رکن اشتغال‌زایی است.

به گزارش خبرنگار مهر، نجف علی انتظاری ظهر سه‌شنبه در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه دوجانبه بین مجمع خیران اشتغال و کارآفرینی و همچنین جهاد دانشگاهی سمنان به میزبانی این مجموعه دانشگاهی، ضمن بیان اینکه توانمندسازی نیروی انسانی فعال در استان رکن اشتغال‌زایی است، تأکید داشت: این مجمع بر روی آموزش و مهارت افزایی متقاضیان حساب ویژه‌ای بازکرده است.

وی برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های پژوهشی و فرهنگی مشترک، همکاری در تدوین و اجرای دوره‌های آموزشی عمومی، تخصصی را در زمره اقداماتی دانست که جهاد دانشگاهی استان می‌تواند در آن برای توسعه اشتغال، کمک‌های مفیدی را ارائه کند.

مدیرعامل کانون خیران کارآفرینی و اشتغال استان سمنان گفت: مهارت افزایی به‌صورت حضوری و الکترونیکی، برگزاری همایش‌های مرتبط با کارآفرینی و اشتغال و انجام پژوهش‌های کاربردی – مطالعاتی به‌صورت مشترک ازجمله محورهای همکاری این کانون با جهاد دانشگاهی سمنان است

انتظاری در ادامه به ترویج فرهنگ کارآفرینی و مهارت افزایی متقاضیان و خانواده‌ها نیز اشاره کرد و گفت: در قالب این تفاهم‌نامه همکاری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جهاد دانشگاهی استان سمنان درزمینهٔ اجرای دوره‌های آموزشی و توزیع کتب تخصصی، توانمندسازی نیروی انسانی و هدایت گروه مخاطب به‌منظور ایجاد اشتغال و تجاری‌سازی اجرا خواهد شد.

وی افزود: از ظرفیت‌های علمی و آموزشی جهاد دانشگاهی استان سمنان همچنین می‌تواند در راستای آموزش‌های انگیزشی برای افراد آسیب‌پذیری که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند استفاده کرد که قطعاً نتایج خوبی را نیز در بر خواهد داشت.

مدیرعامل کانون خیران کارآفرینی و اشتغال استان سمنان، مشاوره‌های شغلی، آموزش‌های انگیزشی و مددکاری اشتغال باهدف کارآفرینی و مهارت افزایی و کسب‌وکار تجارت الکترونیک در توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر به‌خصوص در راستای توسعه اشتغال آن‌ها مؤثر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، در خاتمه این نشست تفاهم‌نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی و مجمع خیران اشتغال استان سمنان امضا شد.

کد خبر 4734117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =