کشت بذر گیاهان بومی در رویشگاههای جنگلی سروستان

شیراز- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سروستان از کشت بذر گیاهان بومی در رویشگاههای جنگلی و زیستگاه های طبیعی این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی شریفی  سه شنبه در نخستین جلسه هم اندیشی مسئولان منابع طبیعی و جهاد کشاورزی  ضمن ارائه آمار فعالیتها و عملکرد این شهرستان در حفاظت از عرصه های منابع طبیعی اظهار داشت: اقدامات انجام شده در جهت اجرای طرح های مرتعداری و جنگل کاری واگذار شده به تعاونی مرتعداران و مشارکت بهره برداران عرصه ها و تشکلهای مردم نهاد تاثیر بسزایی در پیشبرد اهداف حفاظتی در عرصه های طبیعی این شهرستان داشته است.

وی با اشاره به بهره گیری از توان و ظرفیت تشکل ها و تعاونی مرتعداران جهت حفظ و حراست از جنگلها و مراتع این شهرستان اظهار داشت: با مطالعه و همکاری اساتید و کارشناسان مرکز تحقیقات و همچنین با اجرای پروژه های آبخیزداری علاوه بر احیای جنگلها و حفظ و حراست از مراتع ، از بسیاری از تهدیدها و آسیبهای جدی به این منابع ارزشمند جلوگیری خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سروستان افزود: کشت بذرهای بومی در رویشگاههای جنگلی و زیستگاه های طبیعی شهرستان سروستان در راستای احیای منابع طبیعی و نیز اجرای طرح های مرتعداری و کشت گیاهان دارویی با توجه به نیاز آبی کم در سالهای اول تا سوم این طرح ها مورد  تاکید کارشناسان است که در این راستا قدم های موثری برداشته شده .

 در پایان این نشست مدعوین به ارائه نظرات و پیشنهادات و راهکارهای موجود در قالب طرح ها و یافته های علمی پیرامون مباحث مورد نظر پرداختند.

کد خبر 4734139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =