کتاب انسان سازمانی مبتنی بر علم النفس فلسفی منتشر شد

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه کتاب «به سوی نظریه: انسان سازمانی مبتنی بر علم النفس فلسفی (با تأکید بر آراء حکمت متعالیه)» را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه کتاب « به سوی نظریه انسان سازمانی مبتنی بر علم النفس فلسفی (با تأکید بر آراء حکمت متعالیه)» را که حاصل تلاش علمی ابوالفضل گائینی در گروه مدیریت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه است، را به بهای ۱۷۰۰۰۰ ریال روانه بازار نشر کرد.

هدف این تحقیق بررسی، تبیین و ارائه الگویی از انسان شناسی تئوری سازمان با تاکید بر اراء علم‌النفس حکمت متعالیه می‌باشد. با قبول این فرض که سقف سازمان بر ستون انسان شناسی بنا نهاده شده است؛  انسان شناسی فلسفی یکی از مبانی مهم در تاثیرگذاری بر دانش سازمان و مدیریت تلقی می‌شود.

حضور مهم و فعال انسان در سازمان می‌طلبد تا  چیستی  آن کشف گردد و از این طریق سازمان متناسب با آن چیستی طراحی گردد. یکی از آن مبانی مهم در کشف و بیان چیستی انسان، علم النفس حکمت متعالیه می‌باشد. بنابراین  اهمیت پرداخت به آن  از منظر حکمت متعالیه به عنوان یکی از بدیل‌های فلسفی ضروری می‌باشد.

مشخصات این کتاب و همچنین فایل ۳۰ صفحه ابتدایی کتاب در سایت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به آدرس www.rihu.ac.ir قابل دسترس می باشد.

کد خبر 4734164

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =