آسیب‌های اجتماعی حوزه کودک و نوجوان در همدان کاهش یافته است

همدان - استاندار همدان گفت: آسیب‌های اجتماعی حوزه کودک و نوجوان در استان همدان نه تنها کنترل شده بلکه کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید سعید شاهرخی ظهر سه شنبه در کنفرانس تخصصی حقوق کودک در همدان گفت: توجه به موضوع آسیب‌های حوزه کودک و نوجوان از برنامه‌های جدی استان همدان است.

استاندار همدان با بیان اینکه کودکان و نوجوانان آینده‌سازان این کشور هستند و توجه به حوزه کودکان و نوجوانان در استان همدان جدی و با برنامه‌ است، افزود: امروز آسیب‌های اجتماعی رابطه مستقیمی با سرمایه اجتماعی دارد.

شاهرخی بابیان اینکه در سند راهبردی کنترل کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش بهزیستی بسیار حائز اهمیت است، گفت: در این خصوص در استان همدان برنامه‌ریزی منسجمی صورت گرفته است.

استاندار همدان گفت: آسیب‌های اجتماعی تاثیر عمیقی هم در آینده کودکان و هم در جامعه دارد که این موضوع رسالت و مسئولیت مدیران را سنگین تر می‌کند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در استان همدان، آسیب‌های اجتماعی در حوزه کودک و نوجوان را نه تنها کنترل، بلکه کاهش داده‌ایم.

توجه به نقش سازمان‌های مردم نهاد در اجرای برنامه ها

استاندار همدان با تاکید بر اینکه از نقش سازمان‌های مردم نهاد در  تمامی حوزه‌ها نباید غافل شد؛ گفت: هرکجا سازمان‌های مردم نهاد ورود پیدا کردند، اثربخش بوده اند.

وی یادآور شد: دستگاه های اجرایی برنامه خاصی را در راستای توجه به حقوق کودکان تدوین کرده اند و آموزش و پرورش استان همدان با ۲۸۵ هزار دانش آموز برنامه های مختلفی را برای احقاق حقوق کودکان و نوجوان تدوین کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز در کنفرانس تخصصی حقوق کودک گفت: خروجی کنفرانس باید به شناسایی نیازمندی ها و راهکارهای حوزه کودک و نوجوان منجر شود

مصطفی آزادبخت با بیان اینکه در حوزه کودک و نوجوان باید برنامه عملیاتی و اجرایی در حوزه های مختلف در اختیار ارگانهای مربوطه جهت اجرا قرار گیرد، گفت: در ترویج فرهنگ مثبت حقوق کودکان و حمایت از این حوزه اصحاب رسانه نقش بسیار موثری دارند.

وی تاکید کرد: کودکان آینده سازان این سرزمین هستند و باید به سمت و سوی آینده ای روشن هدایت شوند.

اهدای مدال صلح کودکان به استاندار همدان

گفتنی است؛ در حاشیه کنفرانس تخصصی حقوق کودک به میزبانی استانداری همدان و با حضور معاون وزیر دادگستری، مدال صلح کودکان توسط نماینده کودکان به سید سعید شاهرخی استاندار همدان اعطا شد.

مدیرکل بهزیستی استان همدان بابیان اینکه این مدال ها با شعار «صلح را باید از کودکی آموخت» ساخته و به فعالان عرصه حقوق کودکان تقدیم شد، اضافه کرد: این اقدام نشان از آن دارد که کودکان به دنبال صلح جهانی، جامعه آرام، امن و زندگی بدون دغدغه هستند و اعلام می کنند که برای داشتن یک زندگی امن و آرام نیازمند صلح جهانی هستیم.

حمیدرضا الوند اضافه کرد: این مدال ها به عنوان نماد آزادی به کسانی که در عرصه حقوق کودکان خدمات شایسته ای داشته اند، اهدا می شود.

کد خبر 4734292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =