کشف هزار و ۲۳۴ میلیارد تومان کالای قاچاق در هرمزگان

بندرعباس - فرمانده انتظامی هرمزگان از کشف هزار و ۲۳۴ میلیارد تومان کالای قاچاق در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر،  سردار عزیزاله ملکی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران  با تبریک و گرامیداشت فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی گفت: هفته ناجا از ۱۱ مهر با شعار «پلیس هوشمند، امین مردم» آغاز می گردد.

وی با بیان اینکه مقوله امنیت و احساس امنیت از دیر باز و از زمانیکه بشر پا به عرصه وجود نهاده همواره از نیازهای اولیه وی بوده است، افزود: امروزه امنیت در توسعه همه جانبه کشور نقش بسزایی داشته و احساس امنیت رشد و شکوفایی فعالیت های ارزشمند جامعه را در پی خواهد داشت.

فرمانده انتظامی هرمزگان با تأکید بر اینکه خط قرمز پلیس هرمزگان جلوگیری از بروز احساس ناامنی برای مردم نجیب  استان است، گفت: هیچ امنیتی شکل نمی گیرد مگر اینکه همه در کنار هم باشیم و هر کس به وظایف خود به خوبی عمل کند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه اصل جامعه محوری پلیس در هفته ناجا پر رنگ‌ترمی شود، خاطرنشان کرد: از مهمترین برنامه های مجموعه انتظامی استان در طول هفته ناجا می توان به غبارروبی گلزار شهدا، سخنرانی فرماندهان در نماز جمعه و مساجد، صبحگاه مشترک، حضور فرماندهان و کارشناسان پلیس در صداو سیمای استان، برپایی چادرهای امدادی و بهداشتی، برگزاری جلسات هم‌اندیشی، برگزاری مانور موتور سیکلت سواران قانونمند، برگزاری همایش طلایه‌داران  ترافیک  و... اشاره کرد.

سردار ملکی با بیان اینکه خوشبختانه سرقت های هنجار شکن در استان به صفر رسیده است، تصریح کرد: تأمین امنیت، آسایش فردی، اجتماعی و عدالت از مهمترین وظایف پلیس است بنابراین؛ تردیدی نیست که راه اصلی تحقق امنیت اجتماعی مطلوب، داشتن پلیسی هوشمند و در عین حال خوش رفتار و رئوف است،  در واقع حکومت با اقتدار، بدون داشتن پلیس مقتدر، هوشمند، توانا و با کفایت محقق نخواهدشد.

وی با اشاره به برخی رویکرد های خاص هفته ناجا ، بیان کرد: جلب حداکثری مشارکت مردم از اهداف اصلی برنامه های هفته ناجا می باشد زیرا مشارکت و همکاری نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی در اجرای برنامه های هفته ناجا امری ضروری است  که در نهایت افزایش احساس امنیت را برای شهروندان به ارمغان خواهد آورد.

نقش تاثیر گذار و مثبت رسانه ها در ارتقاء احساس آرامش و هدایت افکار عمومی

فرمانده انتظامی هرمزگان بر نقش تأثیر گذار و مثبت رسانه ها در ارتقاء احساس آرامش و آسایش مردم و هدایت افکار عمومی تاکید کرد و اظهار داشت: ارتقاء سطح آگاهی شهروندان در پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی وظیفه سنگینی است که بر عهده رسانه ها و اصحاب قلم بوده و خبرنگاران می توانند با اطلاع رسانی شفاف، هدفمند و سریع، هشدارهای انتظامی و توسعه آموزش های همگانی و نمایش بازتاب مثبت اقدامات پلیس زمینه مشارکت مردم در تامین و حفظ امنیت را ایجاد کنند.

سردار ملکی اظهار داشت: پلیس هوشمند از فناوری‌های جدید برای جمع‌آوری، نمایش، به اشتراک گذاری و تحلیل داده‌ها استفاده می‌کند و با تاکید بر همکاری راهبردی به دنبال حفظ ارتباط با مردم و نخبگان جامعه است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی یک سازمان اجتماعی با پوششی امنیتی است و ثبات جامعه در پرتو صحت عمل وکارآمدی و نحوه عملکرد کارکنان آن معنا و مفهوم پیدا می کند، گفت: در بین نهادهای قانونی، پلیس هر کشور از جایگاه ویژهای برخوردار است، پلیس نهادی است که اقتدار قوانین هرحکومتی را به نمایش می گذارد و چگونگی عمل و رفتار آن بیانگر نگاه آن حکومت به حقوق انسانها و شهروندان و میزان انضباط اجتماعی در جامعه است.

سردار ملکی با بیان اینکه پلیس در صدد بهره گیری از ظرفیت رسانه ها برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی است، گفت: آگاهسازی باید در جهت ارتقاء سطح امنیت عینی و ذهنی جامعه و توجه به الگوهای صحیح رفتاری و قانون گرایی باشد.

کشف هزار و ۲۳۴ میلیارد تومان کالای قاچاق در هرمزگان 
فرمانده انتظامی استان از کشف یک هزار و ۲۳۴ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق با افزایش ۸۷ درصدی طی شش ماهه اول امسال در سطح استان خبر داد. 
سردار ملکی بیان داشت: پلیس استان هرمزگان طی شش ماهه اول سال جاری، با تلاش شبانه روزی ، اشراف کامل اطلاعاتی بر محورهای مواصلاتی و اجرای طرح های پاکسازی نقاط آلوده ،دوهزار و ۵۶۰ دستگاه خودرو و ۲۹ فروندشناورحامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کرد.
وی با اشاره به اینکه در این مدت مجموعا یک هزار و ۲۳۴ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق با تلاش ماموران انتظامی کشف شد، افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۸۷ درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی هرمزگان متهمان دستگیرشده در بحث کالای قاچاق را ۲ هزار و ۶۸۵ نفر عنوان و تصریح کرد: در این مدت ۳۹۰ فقره پرونده بالای صدمیلیون تومان تشکیل و ۲۷ باند کلان قاچاق کالا منهدم شده است.
وی ادامه داد: طی این مدت ۵۶میلیون نخ سیگار، ۸۵میلیون و ۹۶۴هزار مترپارچه، ۶۹۰ دستگاه لوازم تصویری، ۲۱هزار و ۲۸۰ عدد لوازم خانگی،۱۳میلیون لیتر سوخت، ۲هزار و ۷۹۱ تن برنج، ۳هزار و ۵۱۳ راس دام و ۲۸ هزار و ۴۶۴ قلم لوازم آرایشی بهداشتی کشف شد.
سردار ملکی با اشاره به کشف قریب ۳۰ فقره پرونده زمین خاری در سال جاری اذعان داشت: با تلاش ماموران انتظامی  با اجرای ۵۲۰ طرح پاکسازی در شش ماهه اول امسال بیش از ۳۲ تن انواع مواد مخدر کشف و ۵۴۷ دستگاه خودرو در بحث حمل و قاچاق مواد افیونی توقیف شد، همچنین ۲ هزار و ۱۱۲ قاچاقچی مواد مخدر ، هزارو ۷۵۵ خرده فروش دستگیر و ۲۲ هزار  معتادکارتن خواب از سطح استان جمع آوری شدند.
این مقام ارشد انتظامی استان با اشاره به کاهش ۷درصدی وقوع کل جرائم در استان ، تصریح کرد: طی این مدت با تلاش مأموران ۴هزار و ۲۱۲ نفر  سارق در سطح استان شناسایی و دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی هرمزگان با بیان اینکه در زمینه ترافیکی و حوادث جاده ای درون و برون شهری متاسفانه شاهد افزایش ۱۳ درصدی مجموع تصادفات بوده ایم، اظهار داشت: با توجه به حجم بالای سفرهای تببستانی و ظرفیت خوب استان در جهت جذب مسافر، از رانندگان محترم این انتظار را داریم تا با رعایت قانون و مقررات جان خود و دیگران را به مخاطره نیاندازند.
سردار ملکی با اشاره به بازدید ۱۱۳ هزار و ۷۹۱ واحد صنفی به صورت محسوس و نامحسوس، بیان داشت: طی این بازدید ها با ۵۲ هزار و ۳۳۰ واحد صنفی متخلف برخورد لازم صورت پذیرفته و  یک هزار و ۲۱۶ واحد صنفی متخلف نیز پلمب شدند.
وی با اذعان به اینکه مجموع تماس شهروندان با دفاتر نظارت همگانی پلیس ۱۵ هزار و ۴۷۷ فقره بوده است، افزود: وقوع جرایم سایبری در استان نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۱۴درصد افزایش داشته که ۹۶ درصد جرائم توسط کارشناسان فتا منجر به کشف شده است.
این مقام انتظامی با اشاره به افزایش ۱۱۹ درصدی تماس شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی، خاطرنشان کرد: تعداد تماس های عملیاتی ۱۰۳ هزار و ۲۰۵ فقره تماس بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۹ درصد افزایش تماس داشته ایم.
کد خبر 4734583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =