۶ پالایشگاه در بورس واگذار می‌شوند/ ادغام بانک‌های دولتی جدی است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: طی دو هفته آینده ۶ پالایشگاه با روش جدید در قیمت‌گذاری در بورس واگذار می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دژپسند در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ما هم در روش قیمت‌گذاری و واگذاری، تغییراتی را در آستانه اجرا داریم، اظهار داشت: طی دو هفته آینده ۶ پالایشگاه دولتی ما با روش جدید در بورس واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: ما این سهام را به صورت واحد به واحد عرضه می‌کنیم تا توده مردم حتی کسانی که پس‌اندازهای خرد دارند، بتوانند در این واگذاری‌ها شرکت کنند و این سهام‌ را بخرند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: این اقدام در عین حال که واگذاری چند بنگاه دولتی را مورد نظر قرار می‌دهد و دولت را کوچک می‌کند، توده مردم را هم برای خرید بسیج می‌کند، یک نوع تحقق اقتصاد مردمی را هم به دنبال دارد و از این نظر اقدام بسیار خوبی صورت می‌گیرد.

دژپسند درباره ادغام برخی از شعب بانکی گفت: در بانک‌های دولتی پدیده ادغام بسیار جدی است و امسال در مجامع همه بانک‌های دولتی، این مسئله به عنوان یک بند، گزارش‌گیری شده است و در پایان امسال هم همه بانک‌ها از این منظر مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه ما هم سیاستگذاری کرده‌ و اولویت ادغام را به جاهایی داده‌ایم که چند شعبه دارند تا ارائه خدمات بانکی به مردم دچار مشکل نشود، خاطرنشان کرد: یعنی ما به دنبال آن هستیم که هم ارائه خدمت مثل گذشته انجام شود و از سوی دیگر، شعب بانک‌ها کاهش پیدا کرده و بهره‌وری آنان افزایش پیدا کند.

کد خبر 4734976

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =