اتفاقات جالب حاشیه ای چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم

اصفهان - قاری قرآن کریم گفت: در طول برگزاری چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم شاهد اتفاقات و رویدادهای جالبی بودم که نشان از همراهی و حس مسئولیت‌پذیری مردم در گسترش فرهنگ قرآنی دارد.

محمد هادی صلح جو در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه برای برگزاری رویداد بزرگی مانند مسابقات قرآن کریم باید همه نهادها بسیج شوند، اظهار داشت: مسابقات کشوری قرآن کریم دارای تعریف خاصی است چراکه بهترین های کشور در یک نقطه دور یکدیگر جمع می شوند و این مسابقات محلی است تا مردم بهترین و زیباترین تلاوت ها را بشنوند.

وی با بیان اینکه سطح مسابقات چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم بسیار بالاست اما با کمال تعجب شاهد استقبال مسئولان بالارده استانی از این مسابقات نبودیم، ابراز داشت: جالی خالی استاندار و شهردار اصفهان در مراسم افتتاحیه این مسابقات بسیار محسوس بود و گرچه آنها قول دادند که در اختتامیه مسابقات حاضر شوند اما هنوز جای این سوال برای ما وجود دارد که چه رویدادی در روز افتتاحیه از برگزاری مسابقات قرآن کریم در اصفهان مهم‌تر بوده است.

انتظار حمایت بیشتری از مسئولان شاخص استانی در ارتباط با مسابقات داشتیم

 قاری و مجری مسابقات قرآن کریم ابراز داشت: این مسابقات مردمی است و همواره متعلق به همه مردم خواهد بود اما از صدا وسیمای استان اصفهان و مسئولان شاخص استانی انتظار حمایت بیشتری در ارتباط با مسابقات قران کریم داشتیم.

وی با بیان اینکه اصفهان قطب فرهنگی کشور است، تاکید کرد: انتظارها از پایتخت فرهنگی جهان اسلام و با سابقه چند هزار ساله تمدن سازی بسیار بالاتر از دیگر استانهای کشور است اما به نظر می رسد نهادهای مختلف استان هماهنگی و حمایت در برگزاری مسابقات نداشتند و در این میان جای خالی استاندار و شهردار اصفهان در مراسم افتتاحیه مسابقات قرآنی بسیار محسوس بود.

اتفاقات جالب حاشیه ای چهل و دومین مسابقات قرآن کریم

صلح جو به اتفاقات جالب حاشیه ای چهل و دومین مسابقات قرآن کریم اشاره و بیان داشت: برای من بسیار جالب و شیرین است که مردم اصفهان از آنجایی که بسیار انقلابی، مذهبی و ریشه‌دار هستند منتظر مسئول و یا مدیری نیستند تا در راستای نهادینه کردن فرهنگ قرآنی تلاش کنند.

وی اضافه کرد: از خاطرات جالب من در طول این چند روز راننده‌ تاکسی‌ای است که دیگر راننده های تاکسی خط خود را جمع کرده و برای آنها کلاسهای قرآنی برگزار می کند و آقایی را نیز در طول روزهای گذشته در کنار پل خواجو مشاهده کردم که خطاب به من بیان می داشت که چند هزار شاگرد قرآنی تربیت کرده است، از این دست اتفاقات در طول برگزاری مسابقات بسیار شاهد بوده‌ایم که نشان از همراهی و حس مسئولیت پذیری مردم در گسترش مبانی قرآنی در زندگی دارد.

وی بیان داشت: سوال من این است که آیا مسئولان ما از این خبرهای خوب اطلاع دارند با موج مردمی همراه هستند یا خیر، بر این اساس پیشنهاد می کنم که مدیران ارشد استان با مردم در راستای گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه همراهی کنند چراکه اکنون مردم قرآنی اصفهان از آنها بسیار جلوتر هستند.

ضرورت توجه به گسترش فرهنگ قرآنی پس از مسابقات در جامعه

صلح جو با اشاره به ضرورت ادامه یافتن توجه به فرهنگ قرآنی پس از مسابقات در جامعه گفت: اگر بخواهیم فرهنگ قرآن در طول سال گسترش پیدا کند حتماً باید مسئولان امر اقدامات جدی در این ارتباط انجام  دهند.

وی ادامه داد: نباید اجازه دهیم  هیجانی که به واسطه برگزاری مسابقات قرآن ایجاد می‌شود سرد شود بلکه باید بلافاصله پس از آن کارگاه ها و کلاس ها دوره ای برای تمامی طیفه‌ای سنی برگزار کنیم و این ظرفیت بالای مردمی را از آن خود کنیم.

بسیاری از داوران بین المللی اساتید برجسته قرآنی کشور  هستند

قاری قرآن و مجری شبکه قرآن بیان داشت: اصفهان ظرفیت بسیار بالایی دارد به نوعی که بسیاری از اساتید برجسته قرآنی و بخش زیادی از نخبگان و برگزیدگان قرآنی کشور ما اصفهانی هستند و در همین راستا برای مسابقات بین المللی قرآن کریم نیز از اصفهان داور دعوت می شود.

وی با بیان اینکه باید از طرح نذر برای ارتقای فرهنگ سبک زندگی قرآنی کمک گرفته شود، ابراز داشت: اصفهان دارای اساتید برجسته قرآنی مانند استاد  نیکدستی و شاه میوه است ؛ اینها برگزیدگان و نخبگان قرآنی کشور ما هستند که باید از ظرفیت‌های آنها برای گسترش فرهنگ قرآنی کمک گرفته شود.

کد خبر 4735074

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =