نزاع در استان سمنان ۱۱ درصد رشد داشت/ شاهرود بیشترین حجم درگیری

سمنان - مدیرکل پزشک قانونی استان سمنان بابیان اینکه طی شش‌ماهه نخست امسال دو هزار و ۹۵۴ نفر به دلیل نزاع به پزشک قانونی مراجعه کردند، گفت: این رقم در مقایسه با سال قبل ۱۱ درصد رشد داشت.

مهدی نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طی شش‌ماهه نخست سال جاری دو هزار و ۹۵۴ نفر در استان سمنان به دلیل نزاع به پزشک قانونی مراجعه کردند، ابراز داشت: این رقم در مدت مشابه سال قبل، رقم دو هزار و ۶۶۳ نفر را شامل می‌شود که مقایسه این آمار رشد ۱۱ درصدی نزاع در استان سمنان را نشان می‌دهد.

وی ضمن بیان اینکه شاهرود با یک هزار و ۱۳۳ نفر بیشترین مراجعه‌کننده به دلیل نزاع را در استان سمنان طی شش‌ماهه سال جاری داشت، افزود: سال قبل این تعداد یک هزار و ۴۸ نفر بود که حاکی از رشد هشت‌درصدی نزاع در این شهرستان است.

رشد ۱۲ درصدی جان باختگان حوادث جاده‌ای

مدیرکل پزشک قانونی استان سمنان بابیان اینکه تصادفات جرحی در کل استان طی شش‌ماهه سال گذشته سه هزار و ۵۴ نفر را به پزشک قانونی ارجاع داد، ابراز داشت: این رقم طی مدت مشابه سال‌جاری سه هزار و ۴۷۷ نفر بود که مقایسه این دو آمار رشد ۱۴ درصدی تصادفات جرحی را نشان می‌دهد.

نوروزی بابیان اینکه شاهرود با یک هزار و ۳۸۳ نفر بیشترین مراجعه‌کنندگان تصادفات جرحی را به خود اختصاص داد، تصریح کرد: آمار تصادف‌های جرحی این شهرستان نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل چهار درصد رشد داشته است.

وی بابیان اینکه شش‌ماهه اول سال گذشته ۱۵۵ نفر در جاده‌های استان سمنان جان باختند، افزود: این رقم امسال به ۱۷۴ فوتی در تصادفات فوتی رسید که این آمار رشد ۱۲ درصدی تصادفات منجر به فوت را نشان می‌دهد.

غرق شدگی امسال به ۱۰ مورد رسید

مدیرکل پزشک قانونی استان سمنان بابیان اینکه در حوادث کار سال گذشته ۱۷۲ نفر و امسال ۱۷۴ نفر دچار جراحت طی شش‌ماهه نخست سال شدند، ابراز داشت: در این حوزه یک درصد رشد وجود دارد اما در مورد حوادث کار منجر به فوت پارسال هشت نفر و امسال به ۱۹ نفر رسید که در این حوزه نیز حوادث کار منجر به فوت رشد ۱۳۸ درصد را نشان می‌دهد.

نوروزی بابیان اینکه علیرغم هشدارها امسال ۱۰ نفر به دلیل غرق‌شدگی در استان سمنان جان باختند، تصریح کرد: این تعداد طی شش‌ماهه نخست سال قبل دو نفر بود که ۴۰۰ درصد رشد داشت و همچنین گرمسار با شش نفر بیشترین آمار غرق‌شدگی را در استان به خود اختصاص داد.

وی ضمن بیان اینکه با توجه به در پیش بودن سرما از خانواده‌ها انتظار می‌رود موارد ایمنی را بیشتر رعایت کنند، افزود: طی شش‌ماهه امسال سه نفر دچار مسمومیت با مونوکسید کربن شدند که این رقم سال قبل صفر بود و هر سه نفر نیز مربوط به شاهرود می‌شود.

مدیرکل پزشک قانونی استان سمنان بابیان اینکه سال گذشته ۱۰ هزار و ۲۶۹ نفر و امسال ۱۰ هزار و ۳۹۵ نفر برای معاینات بالینی به پزشک قانونی استان مراجعه کردند، اضافه کرد: مقایسه این دو آمار رشد یک درصد را نشان می‌دهد اما در حوزه معاینه اجساد سال قبل ۳۱۵ مورد و امسال ۳۵۹ نفر معاینه شدند که در این حوزه نیز با رشد ۱۴ درصد مواجه بودیم.

کد خبر 4735686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =