برخی احزاب در بوق نارضایتی می‌دمند تا رأی بیاورند

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه نگرانم احزاب تصور کنند اگر در بوق نارضایتی بدمند می‌توانند بر این موج سوار شوند و رای بیاورند، گفت: انتخابات فرصتی برای همگرایی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین صبح امروز(پنجشنبه) در همایش فصلی خانه احزاب با بیان اینکه افتخار می‌کنم خانه احزاب بعد از ۲۰ سال امروز به یک نقطه مطلوب رسیده و همگرایی را در جریان های سیاسی کشور ترویج و دنبال می‌کند، اظهار داشت: روزهای اولی که خانه احزاب تاسیس شده بود جبهه‌های چپ و راست هرکدام می‌خواستند خانه احزاب را تصرف کنند و دعوایشان می‌شد. کلی بحث کردیم که خانه احزاب وقتی معنا پیدا می‌کند که همه جریان های سیاسی حضور داشته باشند و باید باشگاهی باشد که همه حرف‌های خود را بزنند و با هم گپ بزنند.

وی عنوان کرد: آن زمان می‌فهمیم خیلی حرف‌ها را لازم نیست از تریبون بزنیم بلکه در جلسات خصوصی می‌توان آنها را مطرح کرد. با همت هر سه جریان سیاسی، فراکسیون‌های سه گانه در این جهت کمک می‌کنند و توصیه می‌کنیم همزیستی مسالمت‌آمیز احزاب را پیگیری کنند. امروز زمینه‌های نارضایتی در کشور زیاد است، یکی از بیکاری و ناکارآمدی و ناتوانی مجلس و دولت سایر مسائل گله می‌کند و نتیجه این می شود که ما با حرف‌های خود بر بوق نارضایتی می‌دمیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین افزود: یادم نمی رود در مجلس اول آنقدر چهره های کاریزما حضور داشتند که در مجلس دوم اصلا کسی غیر نماینده‌ها حاضر به ثبت نام نبود و می گفتند من کجا و شان مجلس کجا؟ بعضی مواقع ما با التماس و خواهش دست رئیس دفتر نماینده را می‌گرفتیم که در انتخابات حاضر شود اما این سال‌ها ثبت نام از هزار نفر بیشتر است و تا جایی که می‌دانم امسال حدود ۱۶ هزار نفر قصد شرکت دارند، البته نمی‌خواهم نسبت به این تعداد سوء ظن داشته باشم. هر کسی به دنبال موقعیتی برای خدمت بیشتر است.  

باهنر با اشاره به زمان ثبت نام و تایید صلاحیت‌ها و عدم تایید صلاحیت‌ها، گفت: نگران هستم احزاب تصور کنند اگر در بوق نارضایتی بدمند می‌توانند بر این موج سوار شوند و رای بیاورند. حساب و کتاب روشن است. ۱۶ هزار نفر ثبت نام می کنند و چند هزار نفر رای نمی آوردند و بعد می‌گویند آقا بردند، خوردند، دزدیدند، تقلب کردند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: اولین مسئله ما در انتخابات این است که باید مشارکت داشته باشیم، اینکه من بگویم دولت یا قوه قضاییه یا قوه مجریه بی عرضه است کمکی نمی کند. قوه قضاییه این روزها اقداماتی انجام می دهد که در حال ترمیم اعتماد مردم است. فضای مجازی هم غوغا می‌کند. برای شخص من بسیار تاثیر گذار بود به عنوان مثال زمانی مطرح شد باهنر سلطان چای است. خیلی ها گفتند برو شکایت کن. تا من برم ثابت کنم چنین نیست وقت تمام شده است. فضای مجازی شمشیر دو لبه‌ای است که هم می شود از آن خوب استفاده کرد و هم بد.  

وی با تاکید بر اینکه انتخابات در کشور ما یک فرصت مغتنم برای همگرایی، همدلی و تلاش برای رسیدن به اهداف امام خمینی(ره)، انقلاب و مقام معظم رهبری است، گفت: اگر قرار باشد ۱۶ هزار نفر بیایند و در صورت عدم موفقیت به فضای بی اعتمادی بدمند اعتماد مردم را خراطی می‌کنند. در مجلس دهم انسان های قدرتمند و قوی وجود ندارند و متاسفانه در مجلس دهم فراکسیون حداکثری هم وجود ندارد.  

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در پایان بیان کرد: وعده هایی در حوزه های انتخاباتی داده می شود که اصلا عملی نیست. گفته می شد مجلس و احزاب همان ابتدای مجلس لیستی از انواع مطالبات مردم اعم از شدنی و نشدنی تهیه می کنند. یعنی از همان ابتدا لیست بلندبالایی از مطالبات نشدنی مردم تهیه می کنند. ما باید تلاش کنیم انتخابات را به یک صحنه همگرایی و افزایش اقتدار و دوستی تبدیل کنیم و هر کسی بر نقاط قوت خود سوار شود. در خانه احزاب میثاق نامه اخلاقی انتخابات تدوین و امضا شود.

کد خبر 4735802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =