۸۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه مسابقات کتابت قرآن کریم رسید

اصفهان - مدیر مدرسه اسلامی هنر گفت: ۸۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه مسابقات کتابت قرآن کریم از برنامه های جنبی چهل و دومین دوره مسابقات قران کریم رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد حسین نواب در اختتامیه سی و دومین دوره مسابقات ملی قرآن کریم با ابراز تشکر از  حمایت جدی آیت الله خاموشی رئیس سازمان اوقاف از نخستین دوره مسابقات کتابت قرآن کریم اظهار داشت: از چندماه گذشته فراخوان مسابقات کتابت قرآن کریم را اعلام کرده و از هنرمندان خوشنویس درخواست کردیم که نمونه کارهای خود را برای ما ارسال کنند.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این مسابقات و دبیرخانه آن ارسال شده است، ابراز داشت: از اتفاقات مبارک امسال این بود که علاوه بر رده کتابت فاخر که توسط اساتید مبرز کشور انجام شود از دوستان جوان نیز درخواست کردیم که نمونه کارهای خود را برای ما بفرستند تا شروعی برای شناخت استعداد های آینده باشد.

در داوری اولیه کتابت قرآن کریم  ۲۹ اثر انتخاب شد

رئیس هیئت مدیره مدرسه کتابت قرآن کریم با بیان اینکه در داوری اولیه ۲۹ اثر انتخاب شد، ابراز داشت: در داوری اولیه کتابت فاخر۲۰ نفر از آقایان و ۹ نفر از خانم های شرکت کننده به مرحله نهایی راه یافتند.

وی ادامه داد: روز گذشته در شبستان الجایتو مسجد جامع اصفهان حضوری نویسی کتابت از یک صفحه از قرآن کریم در بازه زمانی صبح تا بعدازظهر برگزار شد.

نواب گفت: شب گذشته دوستان داور بر اساس آثار ارسالی و حضور نویسی کتابت قرآن کریم آثار منتخب را انتخاب کردند.

وی ادامه داد: امیدواریم در سال‌های آینده نیز در حاشیه مسابقات بین المللی و سراسری قرآن کریم مسابقات کتابت را نیز شاهد باشیم.

هر  جامعه ای برای رشد و پیشرفت خود باید به قرآن متمسک شود

در ادامه این مراسم رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآنی اظهار داشت: هر جامعه ای برای رشد و پیشرفت خود نیازمند این است که به قرآن متمسک شود.

سید محمد نقیب با اشاره به اینکه مسیر حرکت هر جامعه ای باید مشخص باشد، گفت: دراین مسیر آموزه های قرآنی می تواند تعیین کننده باشد و به یقین در یک جامعه قرآنی دستیابی موفقیت امری آسان و قابل دسترسی است.

کد خبر 4736058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =