موافقت با پایان حبس ۱۲۳ مددجو از زندانهای استان کرمان

کرمان – با پیشنهاد معاون قضائی، اجرای احکام  و امور مجلس سازمان زندانهای کشور و با موافقت رئیس کل دادگستری استان کرمان با پایان حبس ۱۲۳ مددجو کمتر از چهار ماه زندانهای استان موافقت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیروس شیخ پور ظهر پنجشنبه در جلسه شورای معاونین دادگستری استان کرمان با موضوع اجرای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها گفت: تاکید ریاست قوه قضائیه بر این است که زندان محل نگهداری مجرمان خطرناک و حرفه ای است و حتی المقدور باید از ورود افراد با جرائم کم و سبک، به زندان جلوگیری شود.

وی در ادامه دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری توسط معاون قضائی سازمان زندانها قرائت و تمامی موارد مورد بررسی قرار گرفت و مواردی توسط قضات مطرح و ایشان رفع ابهام کرد.

معاون قضائی سازمان زندانها از قضات خواست با افزایش دیدارها چهره به چهره با زندانیان و قبولی قرارهای کفالت، اعطای مرخصی های پایان محکومیت منجر به آزادی و استفاده از دیگر ظرفیت های قانونی منجر به آزادی نسبت به کاهش جمعیت کیفری که مورد تاکید آیت الله رئیسی ریاست قوه قضائیه و همچنین جهانگیر رئیس سازمان زندانهای کشور است اهتمام ویژه ای کنند.

در ادامه این  جلسه که به صورت ویدئو کنفرانس  با حضور معاونین دادگستری، دادستان مرکز استان، روسای دادگستری، دادستانها، قضات ناظر اجرای احکام در زندانها و روسای زندانهای سراسر استان برگزار شد، مقامات قضائی در خصوص دستورالعمل های کاهش جمعیت کیفری زندانها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان با پیشنهاد شیخ پور معاون قضائی، اجرای احکام  و امور مجلس سازمان زندانهای کشور و با موافقت رئیس کل دادگستری استان با پایان حبس ۱۲۳ مددجو کمتر از ۴ ماه زندانهای استان موافقت شد.

کد خبر 4736059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =