فارس در کشور دارای مقام است

شیراز_استاندار فارس گفت: استان در بخش های مختلف اقتصادی جایگاه خوبی در کشور داشته و در تولیدات کشاورزی جایگاه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی پنجشنبه در شورای اداری استان فارس در حضور وزیر کشور بیان کرد: برنامه ریزی در استان فارس به گونه ای طراحی شد که اجرا کننده برنامه ششم توسعه، سند آمایش سرزمین و سایر برنامه های بالادستی و بر اساس برنامه های بلند ، میان و کوتاه مدت تدوین شده است. 

وی در تشریح ظرفیت های گردشگری فارس نیز متذکر شد: استفاده از ظرفیت های گردشگری می توان به فعالیت های زیرساختی در این بخش اشاره کرد و در بخش توان معنوی استان نیز توانسته این مخاطبان خوبی در دنیا را با سومین حرم اهل بیت جذب کنیم. 

رحیمی افزود: ایجاد خطوط هوایی جدید، افزایش گردشگری مذهبی میان استان ها و کشور های مذهبی از دیگر فعالیت های است که در فارس صورت گرفته است. 

عالیترین مقام دولت در استان فارس با اشاره به محدودیت های آبی فارس گفت: در استان فارس شاهد محدودیت های آبی هستیم که در بخش کشاورزی شاهد نمود این محدودیت هستیم که ٩٢ درصد از آب استان در بخش کشاورزی، ۶ درصد در بخش شرب و ٢ درصد نیز در بخش صنعت استفاده شده است. 

وی حرکت بخش کشاورزی را به سمت کشت های کم آب بر عنوان کرد و افزود: در جهت رفع مشکلات آبی در فارس سعی شده تا از روش های جدیدی برای استفاده آب در نظر گرفته شود از جمله اقدامات می توان به ایجاد سد ، روش های نوین آبیاری و کشت های کنترل شده از جمله اقدامات در این بخش است. 

او افزود: پیشتر در استان فارس شاهد افزایش کشت برنج در فارس به بیش از ۴٠هزار هکتار بودیم که این میزان به ٢۵ هزار هکتار تقلیل یافته است و این میزان طی برنامه ای به کمتر از ٩ هزار هکتار می رسد. 

استاندار فارس در بخش صنعت نیز متذکر شد: در این بخش معادنی که از چرخه بهره برداری خارج شده بود به چرخه بازمی‌گردند و ٣٠ هزار میلیارد تومان پروژه تا سه ماه آینده مورد بهره برداری می رسد. 

عالیترین مقام دولت در فارس در خصوص شرکت های دانش بنیان فارس نیز گفت: تعداد محصولات تجاری شده  توسط شرکت های دانش بنیان در استان فارس بالغ بر ٩۵٢ درصد افزایش داشته است و دومین کارخانه نوآوری کشور نیز در فارس قرار است مورد. بهره برداری قرار گیرد. 

کد خبر 4736233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =