٢٢٠ روند اقتصادی در سند توسعه فارس لحاظ شده است

شیراز_ معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشورگفت: سند توسعه فارس دارای بخش های مختلف اقتصادی است و ٢٢٠ روند در سند توسعه در بخش های عمومی و تخصصی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مهر، بابک دین پرست شامگاه پنج‌شنبه در شورای اداری استان فارس با حضور وزیر کشور بیان کرد: در این سند ٢٣ پروژه اولویت دار در کنار٢٠ پروژه اقتصادی و هفت  بند تخصصی فرمانداران در خصوص فرمانداران گنجانده شده است.

وی در خصوص سند توسعه فارس گفت: سند توسعه فارس سندی پویا است و هر طرحی که اجرایی شد از سند توسعه فارس خارج می شود البته اضافه  یا حذف اسناد در این سند توسط استاندار و معاون وزیر صورت می گیرد

دین پرست تصریح کرد: این سند به گونه ای است که از ظرفیت های استان فارس در شکلی جدید استفاده خواهد شد و هیچ کمیسیون یا کارگروهی به استان فارس اضافه نمیشود.

او افزود : این سند سندی شفاف است و دستگاه ها و فرایند و زمان اجرایی شدن این سند در آن لحاظ شده است  این سند نقشه راه توسعه فارس بوده و به دنبال توسعه سیاست های اقتصاد مقاومتی است که توسط رهبری ارائه شده است. 

معاون وزیر کشور در خصوص شفافیت این سند توسعه تصریح کرد: شفاف سازی اقدامات دستگاه ها از جمله برنامه های است که در این سند شاهد آن هستیم و ارائه آمار و اطلاعات به همه مردم از جمله ویژگی های است که در این سند موجود است . 

وی در خصوص مهمترین بند های این سند گفت: اجرایی کردن گام دوم ،مشخص کردن طرح های اولویت دار استان ،اجرایی کردن ٢٣ پروژه اقتصاد مقاومتی ،اجرای ٧۶ پروژه اقتصاد مقاومتی فارس ،ابلاغ اولویت های بیست‌گانه اقتصادی استان  و تکالیف هفت گانه فرمانداران از جمله مهمترین بند های این سند است.  

دین پرست فرمانداران را مکلف کرد که نسبت به عدم تعطیلی واحد های تولیدی اقدام کنند و حتی یک واحد و یک شغل نباید در شهرستان ها از بین برود و متذکر شد: کشت ٢۵ هزار هکتار در استان فارس باید به سرعت کاهش یابد 

وی در خصوص پروژه های ناتمام در کشور نیز تاکید کرد: ۸۰ هزار پروژه نا تمام در کشور وجود دارد و بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا این پروژه ها به بهره برداری برسد.

معاون وزیر کشور در خصوص نحوه پرداخت تسهیلات به بنگاه های تولیدی گفت: فقط  به بنگاه های اقتصادی تسهیلات داده می شود که دارای مشکل باشد و مشکلات این بنگاه ها توسط وزارت خانه مربوطه تایید شود در غیر این صورت حمایت نمی‌کنیم.

وی خبر از برگزاری نمایشگاه تامین مایحتاج تولید کنندگان در فارس را داد و اضافه کرد: اولین نمایشگاه نیازمندی های تولید کنندگان کشور در فارس برگزار خواهد شد.

دین پرست افزود: تولید کنندگان فارس تاکنون اعلام کرده اند که ١٧٧ قلم کالا از خارج از کشور وارد می کنند که تنها ٣١ قلم مشابه داخلی دارد و مابقی مشابه ندارد. 

کد خبر 4736272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =