رفتار مسئولان اروپایی با ایران ریاکارانه است

بیرجند- امام جمعه موقت بیرجند گفت: آمریکا آشکارا دشمنی خود را بیان می کند، اما رفتار مسئولان اروپایی در تعامل با ایران ریاکارانه است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد مختاری ظهر جمعه در خطبه های نمازجمعه بیرجند اظهار کرد: براساس تعالیم دینی خانواده قلب و موتور حرکت جامعه است که اختلال در آن به سلامت جامعه آسیب می زند.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: خانواده سالم باید دارای سه ویژگی آرامش بخشی اعضای خانواده به یکدیگر، زینت بودن و ساتر عیوب بودن زن و مرد برای یکدیگر و تربیت صحیح فرزندان است.

مختاری با بیان اینکه طبق قرآن فلسفه تشکیل خانواده و ازدواج رسیدن به آرامش است، ادامه داد: در خانواده قرآنی زن و مرد در سختی ها و خوشی های زندگی حافظ یکدیگرند و از این جهت قرآن همسران را چون لباس زینت بخش و پوشاننده عیوب یکدیگر می داند.

وی با تبیین نقش ایمان به خداوند در آرامش بخشی کانون خانواده افزود: خانواده سالم با زن و مردی که قلب هایی مملوء از ایمان به خداوند دارند، تشکیل می شود.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به هفتم صفر سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) به روایتی گفت: امام مجتبی(ع) با یک صلح و نرمش قهرمانانه زمینه حماسه کربلا را به وجود آورد.

مختاری با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب مردمی بود، اظهارکرد: درگام دوم انقلاب نیز با حرکت مردمی و بصیرت بخشی به جامعه به موفقیت خواهیم رسید.

وی بیان کرد: بصیرت مصادیق و مؤلفه های متعددی دارد که از آن جمله می توان به درک چرایی تقابل استکبار جهانی با انقلاب اسلامی و مردم ایران اشاره کرد.

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: دانستن پاسخ چرایی تقابل استکبار با ما زمینه ساز تصمیم گیری درست در بزنگاه های مختلف انقلاب اسلامی توسط مردم می شود.

مختاری با اشاره به اینکه در گام اول انقلاب هدف و نقشه راه انقلاب را تعیین کردیم، گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی موضوع امنیت، آرامش و امکانات مردمی که می خواهند به آن هدف عالی برسند، مدنظر است.

وی اظهار کرد: در گام اول با یک قانون اساسی نوشته شده توسط خبرگان اسلام شناسان و تأیید آن توسط مردم هدف عالی خود را مشخص کردیم و در آن مسیر باید حرکت کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه تقابل استکبار با ایران اسلامی به علت همین هدف عالی و آرمان های اسلامی است، بیان کرد: ما چون امام حسین(ع) هیچگاه از آرمان های عالی و خون شهداء دست برنخواهیم داشت.

مختاری با اشاره به اینکه عده ای از چرایی تفاوت رفتار انقلاب با امریکا و اروپا و چین و روسیه سؤال می کنند، ادامه داد: بین کشورهایی که در مسیر رسیدن ما به هدف مانع ایجاد می کنند با دیگر  کشورها بی شک تفاوت است.

وی گفت: چین و روسیه در موضوعات اقتصادی با ما تعامل دارند ولی آمریکا و اروپا با غرور و منش استکباری انتظار دارند برای ما تعیین تکلیف کنند.

امام جمعه موقت بیرجند با تبیین اینکه بر سر ایمان و آرمان ها مذاکره نمی کنیم، اظهار کرد: هرچند از نه گفتن رئیس جمهور به درخواست مذاکره با آمریکا استقبال می کنیم ولی انتظار رفتار با صلابت بیشتری در رفتار با مسئولان اروپایی داشتیم.

مختاری یادآور شد: آمریکا مستقیم و آشکار دشمنی خود را بیان می کنند ولی اروپائیان در برخورد با ایران ریاکارانه رفتار می کنند.

وی گفت: در کاستن تعهدات برجامی باید جدی باشیم و التماس کردن از دشمن برای پایبندی به برجام در شأن مردم ایران و انقلاب اسلامی نیست.

کد خبر 4736479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =