کیانوش رستمی: اگر نمی‌خواهید کمک کنید بی خیالم شوید

ملی پوش وزنه برداری ایران با بیان اینکه مسابقات سوئیس آخرین شانس او برای کسب سهمیه المپیک توکیو است، گفت: قول می‌دهم بهترین رویه را در پیش بگیرم.

به گزارش خبرنگار مهر، کیانوش رستمی درباره ناکامی اش در مسابقات جهانی وزنه برداری گفت:می توانستم در دسته ۹۶ کیلوگرم حرفی برای گفتن داشته باشم و رکوردهای دنیا را در تمرینات زده بودم. وقتی حرکت اول و دوم انجام شد، اتفاقی افتاد که جلوی مرا گرفتند و نگذاشتند وزنه بزنم.

وی درباره اینکه این اتفاقات از طرف چه کسی رخ داد؟ تاکید کرد: این اتفاقات از طرف مارشال این اتفاق افتاد و مسابقات متوقف شد. بلاتکلیف بودم که آیا می توانم وزنه ام را بزنم یا نه. چند بار گفتند می شود و سپس می گفتند نمی شود. از نظر روحی به هم ریختم.

ملی پوش وزنه برداری ایران درباره اشتباهاتی که در وزنه گیری داشته و در آمریکا هم این کار را کرده بود، تصریح کرد: درباره آمریکا می خواهم طرز فکر خیلی ها را عوض کنم. در آمریکا مربی داشتم. تمام پزشکان می گفتند نباید وزنه بزنم و زانویم خراب بود. مجبور شدم از دسته ۸۵ به ۹۶ بیایم. ورزشکار وقتی این اتفاق رخ می دهد باید خداحافظی کند و کار یکی دو سال نیست که دوباره بخواهد رکورد بزند.

«چرا از دسته ۸۵  کیلوگرم پایین تر نرفتید؟» رستمی در پاسخ به این سئوال گفت: در اینصورت باید وزن کم می کردم و شرایط سخت می شد. اتفاقات بدتری می افتاد.

وی در خصوص اینکه آیا موفق شده در لیگ وزنه ۱۸۲ کیلوگرم را بزند؟ گفت: آرنج من بیرون آمده است. یک عکسی هم هست که کاش می توانستم به شما نشان بدهم.

ملی پوش وزنه برداری ایران درباره گلایه های پیشکسوتان و مربیان تیم ملی از تک روی های او در وزنه برداری، گفت: آنها به من لطف دارند! از آنها تشکر می کنم! واقعا ممنونم. آنها قهرمان های بزرگی بوده اند و بارها قهرمان جهان و المپیک شده اند!

رستمی در ادامه صحبت هایش با برنامه «ورزش و مردم» درباره از دست رفتن شانس حضورش در المپیک اظهار کرد: اگر می خواهید به من کمک کنید واقعا کمک کنید. اگر نمی خواهید بی خیالم شوید! خطابم به تمام مردم کشورم است. تمام زندگی ام را در این ورزش گذاشته ام و سختی زیادی کشیده ام.

وی ادامه داد: به مسابقات جهانی رفته بودم که فقط رکورد دنیا را تغییر بدهم. می خواستم این رکورد برای دنیا باشد. وقتی رکورد رضازاده زده می شود و مردم ناراحت می شوند برایم سخت است!

ملی پوش وزنه برداری با ابراز گلایه از نبود اسمش در لیست مسابقات وزنه برداری سوئیس، یادآور شد: چرا نباید اسم من در مسابقات سوئیس باشد؟ در ۶ ماه اول در جام تایلند و سپس در جام فجر امتیازات لازم را گرفتم. در ۶ ماه دوم به مسابقات جهانی رفتم ولی اوت کردم. آخرین شانسم برای کسب سهمیه المپیک مسابقات سوئیس است و باید اسمم را در لیست می گذاشتند. در مسابقات جهانی حذف شدم و فقط امتیاز آزمایش دوپینگ داشتم. الان اگر به سوئیس نروم امتیازی ندارم. در اینصورت روزهای آخر نزدیک المپیک می گویند رکورد جهان و المپیک را زده ای ولی امتیاز المپیک را نیاورده ای پس خداحافظ.

کیانوش رستمی در واکنش به این سئوال که آیا قول می دهی در رویه ات تجدیدنظر کنید؟ گفت: شک نکنید بهترین کار را می کنم. قول می دهم با بهترین رویه در مسابقات حاضر شوم و طلای المپیک بگیرم.

وی در بخش پایانی صحبت هایش از فدراسیون وزنه برداری خواست یک نامه به کمیته المپیک برای فراهم کردن شرایطش در مسابقات سوئیس بزند: به فدراسیون جهانی یک نامه بزنند. من با آقای تاماش آیان رئیس فدراسیون جهانی صحبت کردم و او گفت فدراسیون شما باید نامه ای بزنند. باید مراحل قانونی جلو برود. فدراسیون باید به کمیته المپیک نامه بزند تا کار جلو بیاید. هرچیزی مراحل قانونی دارد.

رستمی افزود: به خاطر پرچم کشور خیلی ها روی مین رفتند و مسیرها را باز کردند. به خاطر پرچم کشورم حاضرم جانم را بدهم تا در المپیک افتخارآفرینی کنم. یک هزار تومانی هم نمی خواهم. اگر یک مدال دیگر در المپیک بگیرم پرافتخارترین ورزشکار ایران می شوم. روحیه مرا خوب کنید. مردم به من انرژی خوب بدهند. وقتی انرژی منفی می دهند استرس می گیرم. به من استرس مثبت بدهید. قول می دهم جوری وزنه بزنم که رقبایم ۲۰ کیلوم زیر آن بزنند.

ملی پوش وزنه برداری ایران در پایان گفت: اگر در این چند روز کارم برای حضور در مسابقات سوئیس جور نشود مسابقات المپیک را از دست می دهم.

کد خبر 4736500

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =