فرانسه به دنبال فریب ایران است/ سعودی ها زمین گیر شدند

کرمان - امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه این روزها فرانسه در یک صحنه کاملا فریبکارانه به دنبال فریب ایران است، گفت: باید مراقب باشیم و فریب این کشورها را نمی خوریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه کرمان ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: حضرت علی (ع)فرمود « بندگان خدا بپرهیزید، پرهیز کردن کسی که بر نفس خود غلبه کرده باشد و کسی که بر شهوت خود پیروز شده است» ما وظیفه مبارزه با شهوات را داریم همچنین این امیال نباید تعطیل بلکه باید تعدیل شوند.

وی با اشاره به بحث جامعه قبل از اسلام و تغییر آن جامعه توسط پیامبر (ص) افزود: آن حضرت در سه محور اساسی کار کرد و جامعه را تغییر داد که محور اول تغییر نگاه و جهابینی مردم بود.

امام جمعه کرمان ادامه داد: محور دوم الگوسازی در میان مردم در زمینه های مختلف است و موجب اثرگذاری در سبک زندگی مردم شد و محور سوم وقتی پیامبر اکرم (ص) در مدینه حکومت اسلامی را تشکیل داد تلاش کرد که منصب و مقام ها را متناسب با شایستگی آنها قرار دهد.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه این سه محور باعث شد هم جامعه تغییر کند و هم سرعت پیشرفت جامعه اسلامی افزایش پیدا کرد و موجب گسترش اسلام در سراسر جهان شد، اظهار داشت: اما پس از پیامبر اکرم (ص) پنج دهه بیشتر نگذشت که شاهد یک حادثه عجیب در کربلا هستیم!

وی با اشاره به دلیل اصلی واقعه عاشورا، تصریح کرد: وقتی در تاریخ نگاه تحلیلی داشته باشیم متوجه می شویم که تلاش کردند همین سه محور را از بین ببرند که از شیوه های مختلفی همچون راه اندازی فتنه ها، انحراف در میان توده های مردم و بدعت در دین و اعتقادات مردم استفاده کردند. در چنین شرایطی تردیدها و شک ها در میان توده های مردم و خواص خود را نشان داد و در ادامه تبلیغات وسیع منفی هم اتفاق افتاد که متأسفانه واقعه عاشورا رخ داد.

تشخیص فتنه کاری دشوار است

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی بیان داشت: در طول تاریخ استفاده از چنین ابزارهایی را مشاهده می کنیم که جامعه را به انحراف کشیده است لذا حضرت علی فرمودند «من ترسم از فتنه بنی امیه در میان شما است» در زمانی که بنی امیه در بخش کوچکی حاکم است اما حضرت این انحراف را به وضوح می بیند و در ادامه فرمودند «فتنه بسیار فتنه تاریک و سختی است».

وی ادامه داد: معمولا در فتنه ها خواص دچار تردید و شک می شوند و عوام که باید به خواص اقتدا کنند تحت تأثیر قرار می گیرند از طرف دیگر فتنه ها آنچنان گاهی اوقات آرام اتفاق می افتد که حتی خواص هم متوجه این حرکت نمی شوند و حق به جانب صحبت می کنند.

وی افزود: حضرت علی (ع) در ادامه می فرمایند «کسانی که فتنه ها را می شناسند دچار سختی می شوند و هر کس که عمق فتنه را نشناسد هیچ غم و غصه ای ندارد» لذا وقتی کسانی که باید در خط اصیل تقوا حرکت کنند اینها دچار شک و تردید می شوند در این جنگ جدی هوا و هوس و تقوا که انحرافات را تشخیص نمی دهند، دچار انحراف می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: در زمان حضرت علی (ع) و پیامبر اکرم (ص) عده ای از مردم به دلیل وجود فتنه ها بعضا دچار تردید می شدند و تلاش می کردند از طریق رهنمودهای آن حضرت در مسیر حق حرکت کنند.

وی اظهار داشت: فتنه ها وقتی آمد تحلیل را از خواص و توده ها می گیرند لذا حضرت علی (ع) فرمود «فتنه ها از هواپرستی آغاز می شود» این هواپرستی می تواند در همه حوزه ها اتفاق بیفتد، عده ای که منحرف هستند خود از انحرافات استقبال می کنند و به دنبال انحراف مردم هستند.

امام جمعه کرمان گفت: آن حضرت در ادامه فرمود «بدعت هایی که در ادامه اتفاق می افتاد، خودساخته است، واقعیتی ندارد اما فتنه جویان از آنها حمایت می کنند، اگر باطل با حق مخلوط نمی شد، کسانی که دنبال حق بودند، منحرف نمی شدند».

وی با اشاره به اینکه مثل این می ماند که حضرت علی (ع) دارد زمان معاصر ما را بیان می کند، ادامه داد: در این چهار دهه ببینید چه کسانی فتنه ها را ترویج کردند و چه ضرباتی که به انقلاب زندند از طرف دیگر تشخیص دادن فتنه در زمان رخ دادن آن، سخت است اما گذر زمان آن را تبیین می کند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی ضمن تسلیت شهادت حضرت رقیه (س)، افزود: این حضرت نگذاشت کربلا در کربلا بماند و با سن خود و با شهادتش سهم جدی در تبیین در رخدادهای کربلا داشت.

وی همچنین شهادت عمار و یاسر، وفات سلمان فارسی را تسلیت گفت و بیان داشت: هجرت امام خمینی (ره) به کویت و به دنبال آن هجرت بعدی وی که روند پیروزی انقلاب را سرعت بخشید تا ما توانستیم در سال 57 پیروز بشویم و هفته نیروی انتظامی، نیروی شجاع، خدوم و منظم، مسلط بر کار و اشراف بر امنیت با 13 هزار شهید در این صحنه جهاد بزرگ در تحت امر و فرماندهی کل قوا و ولایت فقیه را تبریک می گویم.

عملیات بزرگ یمن سعودی ها را زمین کرد

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در منطقه شاهد یک تحول بزرگ در میدان جنگ تحمیلی بر علیه یمن مظلوم بودیم و بار دیگر نشان داد که اراده ها بر تطمیع ها و دلارها پیروز هستند، افزود: عملیات گسترده ای که از آغاز تهاجم یمن عملیاتی در این سطح را ندیده بودیم لذا فتح الفتوح در جریان حمله به یمن و دفاع از مردم مظلوم یمن توانستند سعودی ها را زمین گیر کنند و چند پیام بسیار مهم را به جهان مخابره کنند.

وی با اشاره به اینکه عملیات بزرگ یمن نشان داد که یمن در زمین هم قدرتمند است، افزود: لذا باید دشمنان یمنی ها آتش بس بدهند در غیر این صورت خود یمن می شوند عملیاتی که کاملا برای دنیا پیام داشت که دست برتر ازآن یمن است.

امام جمعه کرمان عنوان کرد: پیام دیگر آغاز تبلیغاتی بود که علیه ایران درست کرده بودند، چرا که می خواستند شکست خود را توجیه کنند لذا انگشت اتهام به طرف ایران دراز کرده بودند اما با این عملیات بزرگ این اتهام نیز نقش برآب شد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه این روزها فرانسه که در یک صحنه کاملا فریبکارانه به دنبال فریب ایران هستند، تصریح کرد: باید مراقب باشیم فریب این کشورها را نخواهیم.

وی اظهار داشت: توطئه بزرگ علیه سردار سلیمانی که ماه ها روی آن کار شده بود به وسیله نیروهای امنیتی و اطلاعاتی خنثی شد، افزود: برخی غیرت دینی و برخی غیرت ملی و برخی هر دو را دارند و تعجب می کنم که عده ای که غیرت دینی دارند چرا در اینگونه طرح ها مشارکت دارند، این عده اگر غیرت دینی ندارند حداقل غیرت ملی که باید داشته باشند لذا چرا این طرح ها را حمایت می کنند؟

کد خبر 4736523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =