انتقاد از عدم بکارگیری و آماده سازی زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات

کاشان-مدیرکل روابط عمومی شورای نگهبان با انتقاد از عدم آماده سازی زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات گفت: بسیاری از کشورها برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خطوط فیبر خود را از دریا عبور داده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رضازاده شامگاه جمعه در جمع فعالین رسانه ای کاشان با بیان اینکه فضای مجازی جریان ساز است، اظهار داشت: فضای مجازی آنقدر اهمیت دارد که رهبر معظم انقلاب می فرماید اگر من رهبر نبودم مسئول فضای مجازی می شدم.

وی با اشاره به اینکه در جریان اغتشاشات عراق بیش از ۸۰ درصد توییتها توسط ۵۶ هزار اکانت سعودی ضریب خورده بود، گفت: فعالیت کاربران عبری سعودی در فضای مجازی و شبکه اجتماعی توییتر بر ضد ملت و دولت قانونی عراق سازماندهی شده بود و این در حالی است که تنها شش درصد از اکانتهایی که به این اغتشاشات ضریب می دادند از داخل خود عراق که بیشتر آن هم از بقایای حزب بعث عراق بودند.

 شرایط حال حاضر جبهه انقلاب در فضای مجازی امیدوار کننده است

مدیر کل روابط عمومی شورای نگهبان با بیان اینکه ما یک عقب ماندگی جدی و تاریخی در حوزه فضای مجازی داریم، ابراز داشت: با این وجود شرایط حال حاضر کاربران انقلابی در حوزه رسانه و تولید محتوای فضای مجازی قابل مقایسه با سال های گذشته نبوده و بسیار امیدوار کننده است.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی فضای مجازی در دیگر کشورها منظم و دارای حساب کتاب است، افزود: ما علاوه بر اینکه در فضای مجازی درگیری و عقب ماندگی داریم با زیست جهان آن هم سازگاری نداریم.

سرنوشت نامعلوم شبکه ملی اطلاعات

رضا زاده با انتقاد از عدم بکارگیری و آماده سازی زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات ابراز داشت: بسیاری از کشورها از جمله برزیل برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خود، خطوط فیبر را حتی از اقیانوس هم عبور داده اند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی ذهن را اشغال، حافظه را پر و انگیزه را عوض می کند، اظهار داشت: در شرایط کنونی جامعه فعالیت در فضای مجازی حتی از جهاد در جبهه های نبرد هم مهمتر است.

کلید حل مشکلات کشور امید به آینده است

مدیرکل روابط عمومی شورای نگهبان با اشاره بیانیه گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری آن را کلید حل المسائل همه مشکلات را امید دانستند، افزود: روحیه امید به آینده یکی از مهمترین مولفه های فعالیت در فضای مجازی و حوزه رسانه انقلاب است.

وی نیت خالص و فهم درست مسائل سیاسی را از دیگر مولفه های تاثیرگذار برای فعالیت در فضای مجازی و حوزه رسانه دانست و ابراز داشت: آنچه در عراق اتفاق افتاد و در فضای مجازی توسط جبهه سعودی صهیونیستی ضریب داده شد به این علت بود که حضور شیعیان و عاشقان امام حسین در اربعین حسینی کمرنگ شود.

رضازاده جریان شناسی سیاسی، تحلیل گفتمان و همچنین طراحی عملیات را از دیگر شاخصه های مهم برای فعالیت در فضای مجازی دانست و افزود: تولید محتوا، گفتمان سازی، توزیع درست و همچنین کار هماهنگ و تشکیلاتی از جمله زیر شاخه های طراحی عملیات است که می تواند تاثیر فعالیت در فضای مجازی را چندین برابر کند.

حماسه جهانی اربعین و مراسم جهانی قالیشویان مشهد اردهال کاشان مقدمه ساز ظهور امام زمان است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به همزمانی ایام اربعین و مراسم سنتی مذهبی قالیشویان مشهد اردهال کاشان ابراز داشت: مراسم قالیشویان تنها مراسم و آیین شیعی به تاریخ شمسی است که این نشان از اهمیت آن در فضای فرهنگی ملی و بین المللی است.

این کارشناس رسانه با اشاره به اینکه اربعین سرنوشت تاریخ را عوض می کند، اظهار داشت: از جمله عللی که در این چند سال اخیر باعث جهانی شدن حماسه عظیم اربعین شده است فعالیت رسانه ای و خبری آن در فضای مجازی است.

وی با اشاره به اینکه حماسه جهانی اربعین و مراسم سنتی مذهبی قالیشویان مشهد اردهال کاشان می تواند زمینه ساز قطعی ظهور حضرت امام زمان باشد، افزود: قطعا اراده خدا هم در همین است و این ما هستیم که باید با فعالیت در رسانه و فضای مجازی افراد دیگر را هم درگیر این دو اتفاق بزرگ جهانی کنیم.

کد خبر 4736881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =