حفاظت از عرصه های طبیعی منوط به حل مشکلات محیط بانان است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، گفت: تا زمانی که دغدغه های مالی، معیشتی و تجهیزات لازم محیط بانان مرتفع نشود، نمی توان انتظار داشت کار حفاظت از عرصه های طبیعی، درست انجام شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید محمودی، در بازدید از پارک ملی لار، افزود: پارک ملی لار از جمله مناطق دارای توان اکولوژیکی بالاست که از حساسیت فوق العاده ای در بحث حفاظت برخوردار بوده و وجود دریاچه سدلار، ماهی قزل آلای خال قرمز و گونه های گیاهی و جانوری آن دلیل این امر است.

وی با اشاره به اینکه این بازدید نخستین برنامه بازدید او از مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان تهران است، اظهار داشت: پارک ملی لار یکی از سه پارک ملی استان تهران است که باید برنامه های حفاظتی ویژه ای داشته باشد.

محمودی گفت: این برنامه باید شامل مجموعه اقداماتی در راستای مقابله با کلیه تهدیدات علیه عوامل مختلف بوم شناختی ، توپوگرافی ، پوشش گیاهی و جانوری ، آب و خاک ودیگر موضوعات مرتبط باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه افزود: برای برخورد با تخلفات، بویژه تخلفات شکار و صید در استان تهران برنامه های جدی داریم و قطعا برای متخلفان این حوزه بالاترین مجازات قانونی را دنبال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مقابله با هرگونه زمین خواری و پیشگیری از هرگونه تعرض به عرصه های محیط زیست استان تهران جزو اولویت کاری خواهد بود، تصریح کرد: تبیین جایگاه محیط زیست و عمل دقیق به قوانین محیط زیستی در کنار آموزش های عمومی این حوزه در پایتخت ضروریست و باعث احیاء محیط زیست خواهد شد.

محمودی همچنین در دیدار صمیمانه با محیط بانان پارک ملی لار با تأکید بر اینکه تأمین رفاه و معشیت کارکنان بوِیژه محیط بانان اهمیت بسزایی دارد بیان داشت: محیط بانی از جمله مشاغل حساس، پر مسئولیت و خطرناک است که افراد عاشق، دلسوز و فداکار را در این حوزه طلب می کند.

وی با تشریح این موضوع که این قشر همواره در ماموریت های خود با انواع و اقسام خطرات مواجه می شوند گفت: تا زمانی که دغدغه های  مالی، معشیتی و امکانات کاری و تامین تجهیزات لازم محیط بانان مرتفع نشود، نمی توان انتظار داشت که کار حفاظت از عرصه های طبیعی بطور کامل و درست انجام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه افزود: ما باید تمامی دغدغه هایی که یک محیط بان دارد آن هم در شرایطی که بیشتراوقات  از خانواده های خود دور هستند، رفع و رجوع کنیم.

وی از بازدید خود از مناطق تحت مدیریت و دیدار چهره به چهره با محیط بانان استان تهران از جمله مهمترین برنامه های خود یاد کرد و در پایان اظهار داشت: برای حفاظت از محیط زیست استان تهران و صیانت از عرصه های ملی از همه توان و ظرفیت ها بخصوص شهروندان، تشکل های محیط زیستی و و همیاران محیط زیست  استفاده خواهیم کرد.

کد خبر 4736915

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =