ایران، امروز لنگرگاه و تکیه‌گاه مردم مسلمان منطقه شده است

سمنان - استاندار سمنان بابیان اینکه قلمرو امنیت ملی، مرزهای یک سرزمین است، گفت: ایران، امروز لنگرگاه و تکیه‌گاه مردم مسلمان منطقه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر صبح شنبه در آئین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا در محل فرماندهی انتظامی سمنان، ضمن بیان اینکه امنیت یکی از نیازهای بنیادین بشری و از ابتدای حیات، بشر به بحث و مقوله امنیت می‌اندیشیده و بخشی از دغدغه و نگرانی او معطوف به این موضوع بوده است، ابراز داشت: همه نظام‌های سیاسی و حکومت‌های مستقر، مهم‌ترین وظیفه حاکمیت در قبال مردم را تأمین امنیت می‌دانند، البته که برخی ترجیح و اولویت را به امنیت ملی می‌دهند.

وی ضمن بیان اینکه قلمرو امنیت ملی، مرزهای یک سرزمین است که جدای از این مهم، هویت ملی و ارزش‌ها مرتبط با آن به‌علاوه پیشینه فرهنگی، دینی و تمدنی، از وجوه امنیت ملی به شمار می‌رود، افزود: در تأمین امنیت ملی، نیروهای مسلح نشان دادند که بسیار مقتدر از این مهم دفاع می‌کنند که دوران هشت سال دفاع مقدس نشان از جدیت و اقتدار این عزیزان در بحث تأمین امنیت جمهوری اسلامی دارد.

امنیت متاثر از تحولات منطقه‌ ای و جهانی

استاندار سمنان بابیان اینکه امنیت ملی متأثر از امنیت منطقه‌ای و جامعه جهانی است، ابراز داشت: تحرکات دشمن در سال‌های اخیر در خاورمیانه بر همه آشکار بود و همه می‌دانند که این تحرکات چقدر می‌تواند در امنیت ملی کشورها مؤثر واقع شود که خوشبختانه در این حوزه نیز کشور و نظام ایران کارنامه بسیار خوبی دارد.

آشناگر در ادامه تصریح کرد: گرچه با حضور صادقانه و مقتدرانه و خدمات مستشاری نیروهای مسلح، توانستیم پیاده‌نظام دشمن را در منطقه منهدم کنیم، اما واقعیت امر این است که امنیت منطقه‌ای یا ناامنی در منطقه و مناسبات منطقه‌ای می‌تواند مرزهای کشور را تحت تأثیر قرار دهد.

وی بابیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران نه در کشورها، مرزها و سرزمین‌ها بلکه در قلب‌های میلیون‌ها نفر که در این منطقه زندگی می‌کنند، نفوذ کرده است، افزود: به‌واقع جمهوری اسلامی ایران، امروز لنگرگاه و تکیه‌گاه مردم مسلمان منطقه شده است.

عملکرد ستودنی نیروی انتظامی

استاندار سمنان بابیان اینکه تک‌تک افراد جامعه باید بتوانند بدون دغدغه، امکان حیات و بالندگی در همه عرصه‌های زندگی را داشته باشند، ابراز داشت: برخی نیز جدای از تأمین امنیت ملی و فردی، وظیفه حاکمیت را تأمین امنیت جامعه و عمومی می‌دانند، امنیت عمومی به‌واقع حلقه واسط بین حکومت و تأمین امنیت، حاکمیت و مردم است.

آشناگر بابیان اینکه مسئولیت اجرای امنیت عمومی در خیلی از موارد در تأمین امنیت جامعه به عهده نیروی انتظامی است که در این راه نیز بسیار موفق بوده است، تصریح کرد: جامعه وزندگی در مراکز جمعیتی بسیار ‌پیچیده و ارتباطات افراد بسیار متعدد خواهد بود، پیچیدگی جرائم، تنوع، تعدد و تخصصی شدن جرائم، کار نیروی انتظامی را سخت‌تر از گذشته کرده است و نیروی انتظامی در چنین شرایطی، توانسته توفیقات بسیار خوبی پیدا کند.

وی افزود: تجهیز نیروی انتظامی، تنها تجهیز نیروهای تسلیحاتی نیست، باید متناسب با رشد فنی جامعه، پیچیده شدن ارتباطات انسان‌ها در محیط‌های شهری، باید خود را به‌روز و تجهیز کند که نیروی انتظامی توانست متناسب با امکانات و ظرفیت خود، موفق عمل کند.

کد خبر 4737033

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =