پشتوانه مردمی مهمترین مولفه اقتدار و عزت انقلاب اسلامی ایران است

سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: پشتوانه مردمی و در صحنه بودن آنها به مهمترین مولفه اقتدار و عزت انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان تبدیل شده است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی صبح شنبه در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی استان کردستان که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار داشت: نیروهای نظامی و انتظامی با مقاومت، از خودگذشتگی، ایثار، شهامت و شهادت خود باعث شده اند تا این ملت در دنیا به عنوان ملتی بزرگ و شریف که در راه حفظ و حراست از مرزهای خود همواره حاضر هستند جان خود را فدا کنند، شناخته شود.

وی با بیان اینکه یکی از اساسی ترین ارکان انقلاب ما اسلامیت آن است، افزود: ما انقلاب کردیم تا دین خدا را در دنیا حاکم کنیم و در همه ادیان ترویج دهیم و تا زمانی که از قرآن کریم به عنوان کتاب زندگی و برنامه هدایت جامعه استفاده کنیم پیروز خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: امروز به برکت همین برنامه آسمانی نیروهای مسلح در قالب نیروهای انتظامی و نظامی همواره به صورت شبانه روزی در حال تلاش هستند تا نگذارند خدشه ای به امنیت و آسایش مردمی که در سایه این نظام زندگی می کنند، وارد شود.

آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: این نیروها با جهاد کردن، تلاش کردن، مبارزه کردن و شهادت و جان دادن در راه خدا برای اجرای عدالت و جلوگیری از ظلم حاضر هستند همه چیز خود را فدا کنند و در این راه نیز تا کنون ۱۳ هزار شهید داده اند تا امنیت مرزها و جامعه را تامین کنند.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی امروز به مجموعه ای تبدیل شده که حضورشان موجب آرامش و اطمینان در بین مردم شده و در فضایی که دشمنان تلاش دارند امنیت آن را از بین ببرند با حضور مقتدر در جامعه، مایه برقراری امنیت اجتماعی و آسایش روانی مردم شده اند.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: ایجاد امنیت و رسیدن به معیشت مردم دو مسئله مهم نظام است که هر کسی که در این مجموعه خدمت می کند تلاش دارد هم اقتصاد مردم را تامین کند و هم امنیت را در جامعه حاکم سازد.

آیت الله حسینی شاهرودی اظهار داشت: امروز به برکت همین اقتدار و امنیتی که در کشور حاکم است، نیروهای مسلح ما به چنان قدرتی در منطقه تبدیل شده اند که دیگر هیچ کشوری حتی آنهایی که روزگاری خود را ابر قدرت می نامیدند توان و جسارت تجاوز به مرزهای آبی، خاکی و حتی آسمان ایران را ندارند و در غیر این صورت با برخورد قاطعی مواجه می شوند.

وی افزود: ساقط شدن پهباد آمریکایی در مرزهای آبی ایران نمونه ای است از قدرت نظامی این کشور که اجازه کوچکترین تعرضی را به مرزهای کشور نمی دهد.

نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: انگلیس نیز به عنوان یک شیطان بزرگ قصد خوش خدمتی به آمریکایی ها را داشت و علیرغم اینکه چندین قرن بر دریاها سلطه داشت با اقدامی که علیه کشتی نفتکش ایرانی انجام داد و پاسخ قاطعی که از سوی ایران دریافت کرد، خار و خفیف شد و دیگر جرات این کار را به خود نخواهد داد.

آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: در تمامی جبهه های رزمی و نظامی که سالیان متمادی است از سوی دشمنان نظام با آن مواجه هستیم و مقابله کرده ایم امروز به پیروزی رسیده ایم و از این رو دشمن جبهه خود را به فشار اقتصادی و روانی بر مردم تغییر داده است.

وی بیان کرد: امروز دشمن سعی دارد از جبهه اقتصادی وارد جنگ با مردم ایران شود که با رهنمودهای مقام معظم رهبری این توطئه های آنان نیز یکی پس از دیگری با شکست مواجه می شود و انقلاب و پشتوانه مردمی بودن آن روز به روز مقتدرتر می شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: در گذشته شاید تحریم ها فشارهایی را به مردم وارد کرده و مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده بود، اما همین تحریم ها امروز به فرصتی تبدیل شدند تا در بسیاری از حوزه ها ما به دانش روز دنیا دست یابیم و در بسیاری از بخش ها به خود کفایی برسیم.

آیت الله حسینی شاهرودی اظهار داشت: اما در مقابل کشورهای تحریم کننده ما امروز با خسارات و هزینه های هنگفتی مواجه شده اند و ما به برکت این تحریم ها توانسته ایم بر قله های مرتفع حوزه های مختلف دنیا بایستیم.

کد خبر 4737059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =