کرمان منطقه امنی برای قانون شکنان نیست

کرمان - استاندار کرمان گفت: کرمان با تلاش نیروی انتظامی به منطقه ای ناامن برای قانون شکنان تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد فدایی صبح شنبه در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح بیان داشت: از تلاشها و فعالیت های خوب نیروی انتظامی در استان‌کرمان تقدیر و تشکر می کنیم که نظم و امنیت در استان را ایجاد می‌کنند.

وی افزود: آن چیزی که‌مردم و جامعه از پلیس انتظار دارد تامین امنیت و ایجاد نظم است؛ امنیت به معنی این است که مردم در جامعه دغدغه نداشته باشند و نگران سرمایه های مادی و معنوی نباشند البته نباید فراموش کرد که امنیت گسترده است و همه آن به عهده نیروی انتظامی نیست و دستگاههای دیگر نیز این امنیت را بر عهده دارند.

استاندار کرمان گفت: زمانی که در سایت‌ها و فضای مجازی تهمت می زنند و محتوای دروغ منتشر می‌کنند بخش عمده ای از رفع این نگرانی ها به عهده نیروی انتظامی است که کار سختی است.

فدایی تصریح کرد: نیروی انتظامی برای اینکه این مسئولیت را به خوبی انجام دهد نیاز به امکانات و تجهیزات دارد که این امکانات و تجهیزات را ما باید فراهم کنیم.

وی گفت: دشواری کار نیروی انتظامی برخوردی است که در کشف جرم و ناامنی باید از خود نشان دهد که نشاندهنده برخورد حاکمیت با مردم است. مردم این حاکمیت را از نوع برخورد پلیس با مردم می دانند لذا پلیس باید اخلاق و مدیریت حرفه ای باشد.

استاندار ادامه داد: امین امنیت ابعاد دیگری دارد و فقط از نیروی انتظامی به تنهایی نباید انتظار داشت؛ فرهنگ و پایبندی و مشارکت مردم و تحقیق و پژوهش در تامین امنیت تاثیر دارد.

فدایی بیان داشت: در ماههای اخیر پلیس اقتدار خوبی از خود نشان داده لذا در مبارزه با قاچاقچیان کالا و مواد مخدر با قدرت برخورد شده است و نشان داده‌ند که استان کرمان‌جای امنی برای این افراد نیست.

کد خبر 4737094

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =