اعلام جرم علیه ۵۰ واحد متخلف در حوزه استاندارد اردبیل

اردبیل - مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری اعلام جرم علیه ۵۰ واحد متخلف در حوزه رعایت ضوابط استاندارد انجام پذیرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، هاشم علایی پیش از ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان اردبیل عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۶ واحد متخلف به اداره تعزیرات حکومتی استان اردبیل معرفی و پرونده ۴ واحد متخلف در حوزه رعایت ضوابط استاندارد نیز به دادسراها ارسال شده است.

وی افزود: سلامتی مردم و رعایت ایمنی‌ و ضوابط مقرر در این بخش شوخی بردار نبوده و نظارت‌های انجام یافته در این حوزه همچنان با قدرت و انسجام لازم ادامه خواهد یافت.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل یادآور شد: نمونه برداری و بازرسی‌ از واحدهای مختلف تولیدی در استان اردبیل به صورت مرتب انجام شده و چنانچه واحدی در ارزیابی‌های انجام یافته شاخص‌های پایینی داشته باشد به دلیل نقص تعهدات پروانه‌های موجود تعلیق و یا نقض خواهند شد.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر در استان اردبیل ۲۸ آزمایشگاه همکار در زمینه مصالح ساختمانی، کالیبراسیون صنایع غذایی و تست مخازن خودروهای دوگانه سوز در حال فعالیت هستند تا ارزیابی‌های لازم در این بخش با نهایت دقت انجام پذیرد.

به گفته علایی در حوزه آموزش و تدوین استانداردهای ملی ۲۰ برنامه برای استان ابلاغ شده که با توجه به پیش بینی‌های انجام یافته برنامه‌های محوری این بخش بیش از حد مقرر اجرایی خواهد شد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل از نمونه برداری از ۵۶۴ واحد تولیدی استان خبر داد و افزود: از ابتدای سال جاری از ۴۵۶ شهربازی استان نیز بازدید به عمل آمده است.

وی از افزایش نظارت‌ها در خصوص استانداردسازی وسایل بازی مستقر در شهرهای بازی اردبیل نیز خبر داد و یادآور شد: ۸۰ درصد از تجهیزات شهرهای بازی اردبیل استانداردهای لازم را اخذ کرده و اجازه فعالیت به دیگر تجهیزات مرتبط داده نخواهد شد.

علایی در ادامه بر ضرورت استانداردسازی تجهیزات زمین‌های بازی اردبیل نیز تأکید کرد و افزود: تجهیزات مستقر در مهدها و شهرهای بازی با توجه به قوانین مشمول اخذ استانداردهای اجباری خواهند بود.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل از آغاز برنامه‌های هفته استاندارد از ۱۶ مهرماه در اردبیل خبر داد و یادآور شد: تشکیل شورای استاندارد، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا و تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب، انعقاد تفاهم نامه علمی و پژوهشی با پارک علم و فناوری و تجلیل از واحدهای کیفی برگزیده استان از جمله برنامه‌های درنظر گرفته شده این ایام خواهد بود.

به گفته علایی نشست با تجار و بازرگانان در حوزه تسهیل روند واردات و صادرات و برگزاری مسابقات نقاشی و داستان نویسی در راستای اشاعه فرهنگ استاندارد در بین مهدهای کودک و دانش آموزان از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل از ورود جدی اداره کل استاندارد به مبحث استانداردسازی تولیدات مشاغل خانگی اشاره کرد و افزود: توسعه رویکرد خرید کالاهای استاندارد در کشور مدنظر قرار گرفته و در این خصوص باید از ظرفیت اصحاب رسانه به شکل مطلوبی بهره گرفته شود.

به گفته علایی تعهد پرداخت بیمه در صورت بروز حادثه در آسانسورهای مستقر در واحدهای خانگی و اداری تنها برای واحدهایی شامل خواهد شد که از علامت استاندارد آسانسور برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه تعداد واحدهای تولیدی تحت پوشش اداره استاندارد استان اردبیل ۳۷۰ مورد است، افزود: از مجموع ۶۱۸ برنامه عملیاتی ابلاغ شده از سوی سازمان تاکنون ۴۳۸ مورد برنامه در اردبیل اجرایی شده است.

کد خبر 4737364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =