بخشی نگری و قوانین نامناسب موانعی برای سربازان جنگ اقتصادی است

بیرجند-رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی بیرجند گفت:بخشی نگری و قوانین نامناسب موانع سر راه سربازان جنگ اقتصادی است.

به گزارش خبرنگارمهر، حمیدرضا امینی صبح شنبه در کمیسیون صنعت، اصل ۴۴ و محیط کسب و کار اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور به خراسان‌جنوبی اظهار کرد:  امیدواریم با همفکری همه صنعتگران پیشنهادات خوبی برای ارائه به معاون رئیس جمهور در سفر به خراسان‌جنوبی در راستای حل مشکلات حوزه تولید ارائه دهیم.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی بیرجند بیان کرد: سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در خراسان‌جنوبی با آگاهی از محدودیت‌های موجود در این خطه از ایران اسلامی بوده است چرا که ما هیچ بزرگراه و یا مواهب طبیعی چون نفت نداریم.

امینی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی صنایع پایه چون پتروشیمی نیز نداشته و محصور در خشکی هستیم، ادامه داد: نبود خط ریلی در مرکز استان نیز از دیگر مشکلات خراسان‌جنوبی محسوب می‌شود.

وی با تبیین پراکندگی جمعیت در خراسان جنوبی افزود: کشاورزی در استان نیز بیشتر محصور در سه محصول زرشک، زعفران و عناب شده است که علت آن را باید در کمبود منابع آبی جست‌وجو کرد.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی بیرجند با بیان اینکه کارخانه‌های مواد اولیه بسیاری از کالاهای تولیدی از خراسان‌جنوبی دور است، گفت: از طرف دیگر محصول تولید شده در خراسان‌جنوبی نیز در داخل استان مصرف نمی‌شود و این  دو عامل موجب شده تولید کننده استان هزینه حمل و نقل بالایی بدهد.

امینی اظهارکرد: از طرف دیگر خراسان‌جنوبی هم مرز با یکی از فقیرترین و ناامن‌ترین کشورها یعنی افغانستان قرار دارد که این مسئله نیز از موضوعات دارای اهمیت است.

وی ادامه داد: با توجه به این مشکلات، تولیدکنندگان خراسان‌جنوبی علی‌رغم همه این مشکلات یا به واسطه عشق به سرزمین و یا بر اساس وعده‌های داده های داده شده  در این خطه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

امینی اظهار کرد: تولید کننده سرباز جنگ اقتصادی است اما سنگ‌اندازان در مسیر این سرباز جنگ اقتصادی بخشی نگری و پاره ای از قوانین داخلی نامناسب است.

وی یادآور شد: باید با تدبیر و چاره اندیشی در راستای حل مشکلات اقتصادی تولیدکنندگان قدم برداریم.

مهدی حقیقی مشاور اتاق بازرگانی نیز در این جلسه اظهار کرد: مشکلات مالیاتی تولیدکنندگان باید به صورت مطالبه‌گری، شفاف و دقیق بیان شود.

وی بیان کرد: در استانی  بدون متصل بودن به ریل و مشکلات پروازی تولیدکنندگان تنها بر اساس علاقه به شهرشان در شرایط تحریم کار و تلاش می‌کنند.

مشاور اتاق بازرگانی ادامه داد: در یک ماه گذشته اقدامات متعددی توسط برخی تولیدکنندگان خراسان‌جنوبی در راستای حل مشکل مالیاتی تولیدکنندگان که از سال ۸۳ درگیر آن هستیم، صورت گرفته است.

حقیقی با بیان اینکه بسیاری از امکانات قانونی در حوزه تولید در خراسان‌جنوبی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، یادآور شد: مصوبه‌ای موجود است که براساس آن خیلی از شهرهای با شرایط مشابه شهرهای خراسان‌جنوبی از معافیت مالیاتی بهره‌مند شده‌اند ولی در خراسان‌جنوبی حتی از یک پمپ بنزین در یک شهر مرزی مالیات اخذ شده است.

کد خبر 4737422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =