سیاست دشمنان برای کمرنگ کردن حماسه عظیم اربعین محکوم به شکست است

دزفول- سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: سیاست دشمنان در راستای کمرنگ کردن راهپیمایی و کنگره عظیم اربعین همچون سایر سیاست هایشان محکوم به شکست است‌.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حیدری پیش از ظهر امروز شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول، اظهار کرد: سیاست دشمنان در راستای کمرنگ کردن راهپیمایی عظیم جهان اسلام و تشیع با محوریت جمهوری اسلامی ایران همچون سایر سیاست هایشان محکوم به شکست است‌.

وی افزود: همه ما به عنوان خدمتگزاران نظام اسلامی باید با تمام توان در راستای خدمت رسانی به زائران و تسهیل امور تلاش کنیم وبه میزان وظایف خود، در راستای تقویت ضریب امنیتی این کنگره عظیم قدم برداریم.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه دشمن به دنبال ضعیف و بحرانی نشان دادن وضعیت عراق است تا با این کار به خیال خودشان  از میزان حضور پرشور مردم‌ در اربعین کاسته شود، گفت: دشمن تلاش دارد تمام مشکلات ناشی از زمان حکومت صدام، دخالت بیگانگان و حتی ایجاد داعش را به گردن جمهوری اسلامی ایران بیندازد در حالیکه ایران نجات بخش عراق بوده و حریّت را به دولت عراق برگردانده است.

حیدری تاکید کرد: بنابراین هرچه حضور مردم در این حماسه عظیم بیشتر باشد نشان دهنده عظمت جمهوری اسلامی و خنثی کننده توطئه های دشمنان خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده برای خدمات رسانی هرچه بهتر موکب بزرگ شهرستان در مرز چذابه و برگزاری مطلوب راهپیمایی حرم تا حرم در روز اربعین در دزفول ، اظهار کرد: جلسات متعددی برگزار و وظایف به خوبی در بین تمامی دستگاه ها و نهادها تقسیم بندی شده تا در پرتو یک مدیریت و ساختار مشخص و منسجم بتوانیم این ماموریت ارزشمند و مهم را به خوبی انجام دهیم‌.

 سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه شهرستان دزفول به عنوان  معین دشت آزادگان در مرز چذابه تعیین شده، گفت:  در چارچوب وظایف و با وحدت و همدلی اقدامات لازم را انجام خواهیم داد تا موکب بزرگ شهرستان دزفول در مرز چذابه همچون هر سال بتواند خدمات کم نظیر و قابل توجهی را به زائران ارائه دهد.

حیدری تاکید کرد: دستگاه های اجرایی، اداری، نیروهای مسلح، انجمن های مردمی، خیران و تمام اصناف شهرستان دزفول به صورت واحد و یکپارچه با یک هدف واحد در خدمت دستگاه اباعبدالله (ع) هستند و با تمام توان و قدرت نمی گذاریم کمبودی در این زمینه احساس شود.

وی  با بیان اینکه جلسات و هماهنگی های لازم برای برگزاری باشکوه راهپیمایی حرم با حرم نیز با همکاری شورای شهر و شهرداری دزفول انجام شده، تصریح کرد: لازم است به منظور برخورداری از یک برنامه بلند مدت، دبیرخانه ای برای اربعین در شهرستان تشکیل شود تا زیربناهای اولیه و ضروری در مرز ایجاد و به صورت دائمی مستقر شوند.

تبدیل روستاها به شهر از سوی وزارت کشور

وی در خصوص انتقاد امام جمعه در خصوص غیرکارشناسی بودن تبدیل برخی روستاهای دزفول به شهر و حذف نام شهید از شهرک شهید منتظری که به شهر منتظران تبدیل شده، عنوان کرد: از گذشته چند پرونده تبدیل برخی روستاهای  دزفول به شهر در وزارت کشور تشکیل شده بود که در زمان حضور بنده به عنوان سرپرست فرمانداری دزفول این پرونده ها در مراحل پایانی خود بودند.

حیدری توضیح داد: تمامی ساز و کارهای قانون تقسیمات کشوری در هیئت وزیران و استانداری ها مستقر است و فرمانداری ها کمترین سهم را در ارائه و اصلاح پیشنهادات در این باره دارند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول یادآور شد: بر اساس قانون تمام نقاط جغرافیایی که بیش از ۳ هزار نفر جمعیت داشته باشند می توانند به شهر تبدیل شوند و در این قانون مابقی امکانات پیش بینی نشده است بنابراین این اقدامات تصمیم وزارت کشور است چرا که اگر ما به دنبال این امر بودیم در حال حاضر ۱۵ نقطه در دزفول دارای جمعیت بالای ۳ هزار نفر هستند و بر اساس قانون تقسیمات کشوری می توانند به شهر تبدیل شوند.

حیدری  بیان کرد: دزفول در طول سال از ردیف بودجه ای خوبی برای مناطق روستایی برخوردار است بنابراین اگر این مناطق در قالب روستا می ماندند شاید شرایط بهتری داشتند. در حال حاضر مجوز شهرداری شهر تازه تاسیس شهیون اخذ شده اما مجوز شهرداری دو شهر جدید منتظران و جندی شاپور تاکنون اخذ نشده است.

وی در خصوص اعتراض به حذف نام شهید منتظری از شهر جدید منتظران نیز گفت: این امر نیز از سوی وزارت کشور صورت گرفته است. فرمانداری در خصوص تغییر و تعیین نامگذاری  در محدوده شهری دارای اختیار است اما نقاط جغرافیایی که به شهر تبدیل می شوند در اختیار وزارت کشور است با این حال اعتراضات منتقل خواهند شد تا در موارد بعدی به آنها توجه شود.

به گزارش مهر، در این نشست مسئول  و اعضای ستاد اربعین شهرستان  دزفول گزارشی از اقدامات و نیازهای این ستاد برای خدمت رسانی در مرز چذابه و  برگزاری مراسم  پیاده روی حرم تا حرم اربعین دزفول ارائه دادند.

کد خبر 4737501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =