فقدان بلوغ سیاسی برخی از اعضا، مانعی در راه کارکرد شورا است

بندرعباس - عضو شورای اسلامی شهربندرعباس گفت: فقدان بلوغ سیاسی برخی از اعضا، مانعی در راه کارکرد شورا است.

آبتین امیری در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد فضای کنونی شورای شهر بندرعباس گفت: شورای اسلامی زمانی در کارکرد نظارتی خود موفق می شود که اعضا از سهم خواهی شخصی دست بردارند و براساس شایستگی ، سمت ها ومسئولیت ها را در این نهاد تقسیم کنند.

امیری در مورد اهمیت وحدت وهمدلی در شورا گفت: تمام تلاش ما این بوده که همدلی و وحدت درشورا حفظ شود واگر توقف یا عدم حضور در برخی جلسات بوده،این مقاومت برای حفظ استقلال وشانیت شورا بوده است.

وی در مورد تغییرات هیئت رئیسه شورا در سال سوم این شورا گفت: هر توافقی در سیاست ممکن است ، اما مهم اینست که هر گونه توافقی براساس حقوق مردم وحفظ جایگاه نظارتی شورا باشد، نه توافق بر اساس مصالح وخواسته های فردی.

این عضو شورای اسلامی شهربندرعباس گفت: برای همدلی و وحدت میان اعضا شورا دست دوستی به سمت همه اعضا دراز می کنیم و برای این امر پیشنهاد دادیم که کمیسیون های شورا میان افراد توانمند دو طرف ماجرا  شورا تقسیم شود، اما این پیشنهاد به ظاهر منطقی، عملی نشد زیرا توافق و همدلی نیازمند اراده دو طرف است، نه خواست و اراده یک طرف.

امیری در مورد برخی نارسایی ها درشهر بندرعباس گفت : اگر وضعیت شهر در بسیاری از موارد مناسب نیست، این به ضعف نظارت شورا بر می گردد و انتقادات عمومی ومردمی در این خصوص منطقی است. هر شهرداری که برای شهر انتخاب شود اگر نظارت ما ضعیف باشد، نتیجه خوبی حاصل نمی شود . اعضا شورا را مردم انتخاب می کنند نه ما . مردم باید افرادی را برای شورا انتخاب کنند که به دنبال مصالح عمومی باشند ، نه افرادی که از روز اول انتخاب شدن به دنبال سهم خواهی در شورا هستند.

وی در مورد مشکلات شورای اسلامی پنجم شهر بندرعباس گفت: برخی از اعضا شورا فاقد بلوغ سیاسی لازم هستند ودر رای گیری ها توقعات ومطالبات شخصی را مطرح می کنند . وجود این افراد که در تصمیم گیری های مهم شورا فاقد استقلال رای هستند و یا برای رای دادن معذوریت هایی دارند ، مانعی در مسیر نظارت و کارکرد واقعی شورا است .

وی گفت: نمی توان تنها با شعار دادن مشکلات مردم را حل کرد.اگر سالها برای همدلی و وحدت در شورا شعار بدهیم باز هم فایده ندارد، مگر اینکه برای تقویت اختیار نظارتی شورا و وحدت درونی شورا گام های عملی برداریم  و البته هزینه این عمل گرایی را نیز بپردازیم.

امیری گفت: شورا از اختیارات مهمی در بعد نظارتی  ودفاع از حقوق مردم برخوردار است ،اما این اختیارات زمانی عملیاتی می شود که اعضا از مصالح ومنافع فردی گذشت داشته باشد ، امری که در بسیاری از موارد نه تنها سخت است ، بلکه غیرممکن است.

وی در مورد شرایط فعلی شورای اسلامی شهر بندرعباس وجناح بندی های درونی آن گفت: یک اقلیت قوی وسالم بهتر از یک اکثریت شکننده و مبتنی بر منفعت شخصی است، لذا به مردم اطمینان می دهم تا روز آخری که در شورا هستم از حقوق آنها دفاع خواهیم کردو هرگونه شهر و آتشی و حضور و ائتلاف یا عدم ائتلاف ما دراین شورا براساس مصلحت عمومی ومسئولیت شورایی خواهد بود.البته در شورا افراد با تجربه ای از دوره های قبل شورا هستند که گفتگو با آنها را برای اصلاح امور آغاز کرده ایم و به تدبیر و انصاف آنها امید بسته ایم.

کد خبر 4737576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =