رونمایی از دستاوردهای دفاعی کشور مظهر بالندگی و غرور ملی است

گلپایگان- امام جمعه گلپایگان گفت: عزت ملی و اقتدار قدرت نظامی جمهوری اسلامی در عرصه‌ سیاست خارجی و قدرت دفاعی درسطح جهان نمایان شده است.

 به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدتقی کرامتی پیش از ظهر شنبه در مراسم صبحگاه انتظامی شهرستان با بیان اینکه جمهوری اسلامی در سطح خاومیانه به عنوان یک ابرقدرت جایگزین برای سایر کشورهای قدرتمند شناخته شده است، اظهار داشت: از دستاورهای نظام رسیدن به مؤلفه امنیت و قدرت نظامی بود.

وی افزود: عزت ملی و اقتدار قدرت نظامی جمهوری اسلامی در عرصه‌ سیاست خارجی و قدرت دفاعی در سطح جهان نمایان شده است.

امام جمعه گلپایگان تأکید کرد: یکی دیگر از مؤلفه‌های امنیت پایدار رسیدن به خودکفایی درعرصه اقتصادی است تا بتوانیم از کشورهایی که از هر اهرمی برای تحمیل سیاست خود به کشورها استفاده می‌کنند قطع امیدکرده و به فردی وابستگی پیدا نکنیم.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی هرگز تحت سلطه آمریکایی‌ها نخواهد رفت چراکه مردم ما با هدف مقابله با سلطه جویی و زیاده خواهی‌های آمریکایی‌ها انقلاب کردند.

کرامتی گفت: راهکار خودکفایی اقتصادی، استفاده از ظرفیت‌ها و ذخایر مادی و معنوی کشورمان است و بر این اساس با تعامل سازنده نهادهای مختلف باید از پتانسیل و ظرفیت نیروهای جوان و خلاق کشورمان  در عرصه‌های مختلف استفاده شود.

وی با بیان اینکه رونمایی از دستاوردهای دفاعی کشور مظهر بالندگی و غرور و عزت ملی است، گفت: برای ایجاد امنیت در کشور نیاز به افزایش توان و قدرت دفاعی و نظامی داریم.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه ساختار کشور ما رنگین کمانی است و باید وحدت بین اقوام و نژادهای مختلف حفظ شود تا خدشه‌ای به امنیت کشور وارد نشود، تأکید کرد: باید وحدت ملی بین سلیقه‌ها و گروه‌های سیاسی جامعه که به نظام اعتقاد دارند و درچارچوب قانون اساسی به فعالیت مشغول هستند حفظ و تقویت شود.

مسئولان باید حول محور قانون کنند

در ادامه فرماندار گلپایگان با بیان اینکه اگر صلح و دوستی دنبال شود قطعأ کار دستگاه قضایی و نظامی سبک تر می‌شود، اظهار داشت: علی رغم دشمنی ایالات متحده آمریکا امن ترین کشور منطقه ایران است.

حسین یارمحمدیان گفت: عمل به مر قانون وظیفه مسئولان است، مسئولان باید حول محور قانون عمل و خارج کنند تا به وضعیت مطلوب تری برسیم.

وی با بیان اینکه مبارزه با سرقت‌های خرد و کلان باید الویت نیروی انتظامی باشد تا مردم امنیت را احساس کنند، گفت: در شهرستان کمتر شاهد سرقت‌های خرد هستیم و برهمین براساس طبق ارزیابی وزارت کشور شهرستان گلپایگان در حوزه امنیت در رتبه صد قرار دارد.

امنیت مردم خط قرمز پلیس است

در ادامه فرمانده انتظامی گلپایگان با بیان اینکه امنیت مردم خط قرمز نیروی انتظامی است تا از خدشه دار شدن امنیت جلوگیری شود، اظهار داشت: در 6 ماهه نخست امسال بالغ بر ۱۲ هزار و ۸۰۰ تماس با پلیس ۱۱۰ برقرار شده است.

سرهنگ علی سبحانی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۳۵۰۰ فقره پرونده در کلانتری‌های شهرستان تشکیل است هنچنین ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر به کلانتری‌های شهرستان مراجعه کردند.

وی از اجرای دو طرح عملیاتی در هفته در قالب امنیت محله محور در شهرستان خبر داد و گفت: در شش ماهه امسال در راستای مقابله با انواع ناهنجاری‌های اجتماعی ۶۴ طرح عملیاتی در قالب قرارگاه اقدام وعمل و ظفر اجرا شده است.

کد خبر 4737583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =