مصرف محصولات ارگانیک کشاورزی در جامعه اشاعه یابد

شیراز_استاندار فارس گفت: محصولات ارگانیک کشاورزی شاید هزینه تمام شده گرانتری نسبت به سایر محصولات کشاورزی داشته است اما در بلند مدت جامعه هزینه کمتری می پردازد.

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی عصر یکشنبه در کارگروه اجتماعی ، فرهنگی و سلامت  بیان کرد:فعالیت های خوبی برای تهیه محصولات ارگانیک صورت گرفته است و باید دستگاه های مختلف در این زمینه فعالیت کنند. 

وی تاکید کرد: شهرداری ها باید امکانات مختلفی در نقاط مختلف شهری محصولات طبیعی فراهم کند البته هزینه تمام شده این محصولات زیاد تر است اما در مجموع این نوع محصولات هزینه کمتری دارد.

وی اضافه کرد: بخش خصوصی از این موضوع استقبال می کند و اگر این مهم فراهم شود خدمات خوبی ارائه شده است. نباید این طرح ها آزمایشی باشد بلکه باید با گسترش طرح های تولید محصولات ارگانیک نسبت به توسعه در سطح استان اقدام کرد. 

رحیمی در خصوص مدیریت فروش سم اظهار کرد: بیش از سه هزار و ۵٠٠ فروشگاه سم در فارس در حال فعالیت است و باید این مراکز مورد بررسی باشد و نباید آنان را رها کرد. 

وی در خصوص دستور کار دوم این کارگروه نیز بیان کرد: اقدامات خوبی در زمینه توانمند سازی دانش آموزان کم بضائت صورت گرفته است خدماتی که به دانش آموزان ارائه شده است خدماتی سرمایه گذاری و بلند مدت است. 

استاندار گفت: اگر به دنبال ایجاد فضای دانش بنیان هستیم باید شرایط به گونه ای باشد که دانشگاه را وارد عرصه های اجرایی کنیم. 

رحیمی معتقد است دستگاه های اجرایی باید در کنار هم قرار گرفته و خدمت رسانی کنند و اضافه کرد: استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها در راستای فعالیت های سازمانی برنامه ریزی شود تا دستگاه های که فعالیت مشترک داشته اند مکلف به همکاری هستند. 

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به سند بیماری های غیر واگیر تاکید کرد: سند بیماری های غیر واگیر از جمله اقدامات خوبی است که در استان صورت گرفته است .

رحیمی افزود: این سند با ارائه راهکار های مختلف نسبت به ایجاد شرایطی پویا در جهت توسعه فعالیت ها و اجرایی کردن اقدامات اقدام شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه تنها ٣ درصد از اعتبارات فرهنگی در اختیار دستگاه های اجرایی است ، متذکر شد: کار فرهنگی باید در جامعه توسط دستگاه های مختلف باید انجام شود تا شاهد ایجاد فرهنگی مناسب در جامعه باشیم و کار فرهنگی تنها مربوط به یک بخش، نهاد و دستگاه نیست بلکه باید دستگاه های مختلف در این زمینه فعالیت کنند. 

کد خبر 4737810

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =