آمار دقيقي از كشته شدگان و مجروحان زلزله شهرستان بم در دست نيست

عبدالواحد موسوي لاري وزير كشور گفت: آمار دقيقي از ميزان كشته شدگان و مجروحان زلزله روز گذشته شهرستان بم در دست نيست و آمارهاي اعلام شده غيرواقعي است.

به گزارش خبرگزاري مهر، وزير کشور که دقايقي پيش از شهرستان بم با خبر ساعت 14 شبکه يک سيما گفتگو مي کرد، با بيان اينکه ادامه کار جستجو و انتقال اجساد از زير آوارها با سرعت و جديت بيشتري دنبال مي شود، افزود: همه گروههاي امدادي با سازماندهي و هماهنگي دقيق در حجمي وسيع مشغول خارج کردن افراد از زير آوارها و انتقال مجروحان به استان هاي مجاور هستند.
وي با اشاره به اقدامات انجام شده براي تسريع در امر کمک رساني به حادثه ديدگان، خاطرنشان کرد: به همين منظور شهرستان بم به 6 منطقه و 21 ناحيه  تقسيم شده است و گروههاي مختلف امدادي از سپاه، ارتش، بسيج، هلال احمر و مجموعه نيروهاي حاضر در محل در هماهنگي کامل تقسيم بندي شده اند.
موسوي لاري در ادامه با اشاره به حضور مقامات مسئول از جمله نماينده مقام معظم رهبري، دکتر عارف معاون اول رئيس جمهور و وزراي راه و ترابري، صنايع و معادن و کار و امور اجتماعي گفت: وزير راه و ترابري مسئوليت تامين دستگاهها و ادوات مورد نياز براي خارج کردن اجساد از زير آوارها را بر عهده گرفته است.
وزير کشور اضافه کرد: ارتش جمهوري اسلامي ايران با همکاري هلال احمر، نيروهاي سپاه و بسيج علاوه بر جستجو براي يافتن اجساد و در زير آوار ماندگان، به ارايه کمکهاي امدادي به مجروحان حادثه نيز مي پردازند وهواپيماهاي ارتش، سپاه و شرکت هاي هوايي به منظور انتقال مجروحان از شهرستان بم پل هوائي ايجاد کرده اند.
موسوي لاري وضعيت فعلي شهر بم را بسيار اسفناک و ناگوار خواند و گفت: بيش از70 درصد شهر تخريب شده و از شهر بم تنها مخروبه اي باقي مانده است.کد خبر 47379

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =