تعامل بین هیات نظارت و اجرایی انتخابات استان مرکزی مدنظر است

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: با توجه به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس در سال جاری، تعامل مطلوب بین هیات نظارت و اجرایی انتخابات استان مرکزی در دستور کار است.

بهروز اکرمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، پیرامون آخرین اقدامات انجام شده در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی سال جاری در استان مرکزی، اظهار داشت: آغاز فرآیندهای مرتبط با انتخابات و ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به استناد ماده ۴۵ قانون از نیمه اول آذر ماه سال جاری رقم می خورد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: با توجه به نزدیک بودن به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدامات لازم در استان مرکزی در حال انجام است و در این مقطع، آموزش فرمانداران و بخشداران و مجریان انتخابات دنبال می شود.

اکرمی افزود: بانک اطلاعات پشتیبانی انتخابات از قبیل تعداد خودروها، تجهیزات، صندوق های رای، تعرفه های رای و سایر امکانات موردنیاز برای برگزاری انتخاب در استان تکمیل و در حال به روز شدن است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی عنوان کرد: همچنین بازدید از مکان های فیزیکی شعبات اخذ رای سال های گذشته انجام می شود تا امکان استفاده مجدد از آن ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: به منظور تعامل با هیات نظارت در راستای انجام امور انتخابات، یک نشست مشترک بین ستاد انتخابات و هیات اجرایی نظارت بر انتخابات استان برگزار شده و برگزاری نشست دوم نیز در دستور کار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: فعالیت های انتخاباتی پیش از موعد توسط دفتر سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی و هیات نظارت بر انتخابات استان به دقت رصد می شود.

اکرمی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه رضایت مندی جامعه افزایش مشارکت سیاسی و حضور در انتخابات را به دنبال دارد، گفت: انتخابات، نماد عینی مشارکت سیاسی مردم است و باید عملکرد ما به عنوان مسئولین دولتی به گونه ای باشد که رضایت عمومی را به همراه داشته باشد تا مشارکت مردم نیز در چنین عرصه هایی گسترش یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در حوزه های اجتماعی و سیاسی اظهار کرد: بستر سازی مشارکت اجتماعی و سیاسی یعنی زمینه افزایش رضایتمندی و اطمینان مردم فراهم شود.

کد خبر 4738002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =