مروری بر روند احداث پل امام رضا/پروژه نیمه کاره منتظر تعیین تکلیف

قزوین- با وجود برخی مخالفت ها برای اتصال پل امام رضا (ع) به پل کمربندی ابوترابی در قزوین، این اتصال می تواند رینگ شرقی شهر را تکمیل کرده و گره گشای مشکلات ترافیکی شهر باشد.

خبرگزاری مهر- گروه استان ها، آرش صالحی: جایگاه شهر قزوین در نقل و انتقال مسافر و کالا در کشور بر کسی پوشیده نیست و وجود کمربندی و رینگ شهری در ایفای این نقش ضروری است و کمبود آن موجب بروز مشکلات ترافیکی می شود از این رو در راستای تکمیل بخشی از طرح جامع شهری و منطبق با طرح جامع حمل و نقل و ترافیک که به تصویب شورای عالی ترافیک رسیده، پس از بررسی گزینه های مختلف، احداث پل امام رضا(ع) در بلوار جمهوری اسلامی قزوین  مصوب و اجرایی شد.  

این پروژه منطبق با اسناد بالادستی و هماهنگ با طرح ساماندهی امامزاده حسین(ع) یکی از برنامه های اصلی شهرداری قزوین در کاهش بار ترافیکی در جنوب شهر محسوب می شود.    

تقاطع غیرهم سطحی به دلیل ادعای برخی دوستداران محیط زیست و باغستان در یک سال گذشته، اتصال آن به پل آیت اله ابوترابی با حاشیه هایی روبه رو شد که در نهایت به توقف فرآیند اتصال انجامید و هم اکنون بیشتر شهروندان مینودری اعتقاد دارند این متصل نشدن، کارکرد کلی پل امام رضا (ع) را دچار مشکل می کند.  

تسهیل در عبور و مرور شهر از اهداف ساخت

معاون عمرانی و فنی شهرداری قزوین درباره اهداف ساخت این تقاطع غیرهمسطح گفت:تقاطع غیر همسطح امام رضا (ع) با هدف تسهیل در عبور و مرور و روان سازی ترافیک غرب و شرق شهر و افزایش ظرفیت ترافیکی بلوار جمهوری اسلامی به عنوان کمربندی جنوبی شهر، برقراری ارتباط بین پل باغستان (ابوترابی) و بلوار جمهوری در راستای تکمیل رینگ شرقی و کاهش حجم ترافیک میدان تهران قدیم ساخته شده است.

محمد علمی با یادآوری اینکه ساخت پل امام رضا (ع) تا پل آیت‌ اله ابوترابی و ولایت ادامه می یابد، افزود: فاز دوم این پل، اتصال به پل باغستان (ابوترابی) است که رینگ شرقی شهر را پس از متصل شدن به پل ولایت تکمیل خواهد کرد.

وی با اشاره به برخی ویژگی های این پل طبقاتی، ادامه داد: پل امام رضا (ع) اولین پل بزرگ به طول ۲ هزار متر ودومین پل طویل صندوقه‌ای بعد از پل صدر در کشور است که به روش «طره متعادل» اجرا شده است.

ظرفیت بالای پارکینگ زیر پل 

به گفته معاون عمرانی و فنی شهرداری قزوین ظرفیت پارکینگ هزار خودرو برای این پل پیش بینی شده که می تواند برای توقف خودروهای زائران بارگاه امامزاده حسین(ع)، مزار شهدا و آرامستان ‌ها مورد استفاده قرار گیرد که مبلغ قرارداد این پروژه ۱۴۷ میلیارد تومان است.

انطباق ساخت پل امام رضا (ع) با طرح جامع ترافیک

مدیرکل راه و شهرسازی استان هم با بیان اینکه ورودی پل روگذر امام رضا(ع) قزوین از سمت فلکه تهران قدیم آغاز شده و قبل از میدان بار خاتمه پیدا می کند، گفت: رمپ ورودی دیگر این پل هم از سمت دو راهی همدان آغاز شده و در بخش مصلی به دو بخش تقسیم می شود.

مسعود حق لطفی اضافه کرد: بخش نخست برای خودروهایی در نظر گرفته شده که قصد ورود به شهر را از سمت فلکه تهران قدیم دارند و بخش دوم برای خودروهایی است که قصد امتداد مسیر به سمت شمال قزوین را دارند و پیش بینی شده بر اساس طرح اولیه با عبور ۸۰۰ متر از باغستان قزوین به پل مرحوم ابوترابی و بلوار آیت الله خامنه ای به میدان قدس متصل می شود.

حق لطفی، احداث این پل را تکمیل کننده رینگ کمربندی شرق قزوین دانست و گفت: در صورت اجرا نشدن پل، این طرح نیمه کاره خواهد ماند و اهداف روان سازی ترافیکی محقق نخواهد شد.

وی علت جلوگیری از ادامه این پروژه از سوی شورایعالی معماری و شهرسازی را درختان باغستان بیان کرد و ادامه داد: به نظر می رسد با جا به جایی درختان محدوده مسیر این امکان باشد تا بتوانیم پروژه یاد شده را که مراحل پایانی خود را طی می کند، تکمیل کنیم.  

لزوم تعیین تکلیف سرنوشت پل امام رضا (ع)

از سوی دیگر، نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی پارلمان محلی این شهر، خواستار تعیین تکلیف پل امام رضا(ع) شد و گفت: با ادامه روند کنونی در اجرای این طرح، از لحاظ ترافیکی هیچ نفعی عاید شهر و شهروندان نخواهد شد.

مهدی عبدالرزاقی یادآور شد: از سال گذشته طرحهای مختلفی برای ادامه عملیات احداث این پل ارائه شده؛ اما وضعیت اجرای این طرح همچنان مسکوت مانده است.

عبدالرزاقی ابتدا پرسید اگر قرار بر این بود که فقط سازه پل از کف به بالا برده شود پس چرا این پل ساخته شد؟ سپس اظهارداشت: این پل فقط موجب ناخشنودی شهروندان در بلوار جمهوری اسلامی شده است و هیچ فایده دیگری ندارد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین با ذکر اینکه برای اجرای این پروژه در سال گذشته و امسال، اعتباری تعیین شده و تاکنون نیز ۱۵۰ میلیارد تومان برای اجرای آن هزینه شده، ادامه داد: متاسفانه این هزینه ها هنوز به لحاظ ترافیکی گره گشا نشده است.

با تغییر مسیر، پل امام رضا (ع) از میان باغستان عبور نمی کند

همچنین رئیس شورای اسلامی شهر قزوین، مهم ترین پروژه اجرا شده در سال گذشته را پل امام رضا(ع) دانست و گفت: خوشبختانه پس از کش و قوس های فراوان تردد روی پل آغاز شد و اولین کارکرد آن کاهش چشمگیر ترافیک بوده، در ضمن دوربین‌های کنترل سرعت نیز روی پل نصب‌ شده و ایمنی لازم را فراهم ‌کرده است.

حکمت اله داوودی تاکید کرد: با اتصال این پل به پل ابوترابی و در ادامه به پل ولایت و درنهایت حرکت به سمت ارنجک و میدان شورا در حاشیه رودخانه، بسیاری از مشکلات دسترسی شهروندان از شمال به جنوب شهر تسهیل خواهد شد هر چند، انتقاد زیادی در خصوص این پل وجود دارد، اما نگران نیستیم؛ زیرا این طرح کارشناسی شده و توسط مشاوران مورد بررسی قرارگرفته،  سپس به تصویب رسیده است.

وی یادآور شد: این پل کمربند شرقی قزوین را شکل می‌دهد. تغییرات اساسی در مسیر پل صورت گرفته اما عده‌ای نگران تخریب باغستان هستند چرا که در طرح قبلی پل از میان باغستان عبور می‌کرد، اما در طرح جدید بعد از بررسی‌ صورت گرفته، به علت اینکه امکان جابه‌ جایی درختان کهن ‌سال وجود ندارد، مسیر تغییر داده شده است.

بهره برداری ورزشی از فضای زیر پل

عضو دیگر شورای اسلامی شهر قزوین هم با بیان اینکه فضای ۵۰۰ متری در زیرپل امام رضا (ع) بلاتکلیف است، گفت: می‌توان از این زمین برای مردم منطقه جنوب شهر قزوین که امکانات ورزشی مناسبی ندارند، استفاده کرد و کمی از مشکلات ناشی از نبود زمین های تفریحی و ورزشی در این ناحیه از شهر را کم کرد.

سعید دقیقی اضافه کرد: با تحقق این مهم می ‌توان خدمات ورزشی مناسبی به مردم بویژه جوانان این منطقه ارائه و اوقات فراغت آنها را به نحو مطلوبی پر کرد.

 با وجود نقش مهم اتصال بین پل های امام رضا (ع) و ابوترابی در رفع دغدغه های ترافیکی و ایجاد توسعه در شهر از شهرداری قزوین انتظار می رود اجرای این پروژه را تسریع بخشد تا شاهد روان سازی ترافیک در نقاط جنوبی و شرقی شهر باشیم که می تواند صرفه جویی قابل توجهی در وقت و هزینه شهروندان به همراه داشته باشد.

کد خبر 4738070

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =