مرکزی دارای رتبه دوم فراوانی وقوع تصادفات در کشور است

اراک- فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی گفت: استان مرکزی در شاخصه فراوانی وقوع تصادفات نسبت به وسعت استان، رتبه دوم را در کشور دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی روز یکشنبه در همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک در اراک، به آمار شش ماهه در حوزه ترافیک استان اشاره کرد و اظهار داشت: در کشور میزان تصادفات به ازای هر یکصد هزار نفر، دو هزار و ۴۸ نفر است که این آمار در استان به یک هزار و ۳۷۶ نفر می رسد.

وی ادامه داد: استان بر اساس وسعت دارای رتبه ۱۶ است اما متاسفانه نرخ وقوع تصادفات در کشور استان رتبه دوم را دارد. در فراوانی تصادفات نیز درر بین ۳۴استان کشور، دارای رتبه یازدهم است.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی بیان کرد: سه درصد متوفیان و دو درصد مجروحین تصادفات کل کشور مربوط به استان مرکزی است.

سرهنگ شهرستانی گفت: در طی۱۰ سال اخیر در حوزه درون شهری وضعیت خوبی را در خصوص تصادفات در سطح استان شاهد نیستیم و باید حداقل کف کاهش تصادفات در سال را شاهد باشیم.

وی اظهار کرد: در طی ۱۰ سال اخیر سهم عابرین پیاده استان با وضعیت خوبی مواجه نیست و ۴۵ درصد است. علیرغم تغییر در روند ورودی خودروها به تناسب آن تلاشی برای آماده کردن خیابان ها انجام نشده است و باید سرعت ها را کاهش دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی گفت: میزان تصادفات استان در حوزه موتور سیکلت در سال ۸۸، ۳۰ درصد و در سال ۹۷ به ۳۹ درصد رسیده است.همه باید همکاری کنیم تا امنیت ترافیکی در جاده ها اتفاق افتد.

وی با اشاره به مهم برشمردن بحث پیشگیری بیان کرد: امروز باید در کنار آموزش، پیشگیری و اطلاع رسانی توسط پلیس، مردم نیز مشارکت کنند.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: نقش همیاران پلیس در حوزه پیشگیری بسیار مهم است و به همین دلیل آموزش آن ها را دنبال می کنیم.

سرهنگ شهرستانی اضافه کرد:در یک زمانی توانستیم تعداد کشته های ناشی از تصادفات را از ۲۸ هزار به ۱۷ هزار نفر کاهش دهیم اما اکنون بحث آموزش مطرح است هرچه بتوانیم در این زمینه فعالیت کنیم با نتیجه بهتری مواجه خواهیم شد.

وی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت نخبگان و ایده های تمامی آحاد جامعه در کاهش تصادفات موثر است.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی گفت: راهبرد کلان پلیس در قالب همین همکاری ها و تعامل تعریف شده است و با توجه به فضای مجازی و استفاده از فناوری های نوین هوشمند سازی اتفاق می افتد که اتفاقا مردم بهره بردار اصلی این موضوع هستند تا حوادث ناگوار در این حوزه کمتر صورت پذیرد.

سرهنگ شهرستانی بیان کرد: هدف پلیس این است که با کمک دانش آموزان بتوان با برنامه ریزی و هدفمندی به نتیجه لازم در ارتقای فرهنگ آموزش ترافیک و کاهش و قطع تصادفات دست پیدا کرد.

کد خبر 4738845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =