ضرورت چاره اندیشی اصولی در رابطه با موضوعات تهدید کننده حوزه زنان

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بر ضرورت چاره اندیشی اصولی در رابطه با موضوعات تهدید کننده حوزه زنان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اکرمی پیش از ظهر یکشنبه در نشست مشترک مشاورین امور بانوان فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: در حوزه بانوان باید بحث آموزش و فرهنگ سازی را بازتعریف کنیم به طوری که امروزی، علمی و اثر بخش باشد.

وی بیان کرد: به نظر می رسد، بعضی از حوزه ها در زمان متوقف شده و این مساله ما را دچار مشکل اساسی می کند و نباید ما که از مسئولیت قانونی برخوردار هستیم در زمان متوقف شویم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: همانطور که با چاپ بنر نمی توان جوان را نسبت به مواد مخدر واکسینه کرد، برای ترویج حجاب هم نمی توان از ابزارهای گذشته استفاده کرد و نباید جوان را دل زده کرد.

اکرمی اظهار کرد: حجاب از ضروریات دین اسلام است و در تاریخ پوشیدگی زن یک اصل برای انسان ها است و جامعه به این روز دچار شده به دلیل اینکه نتوانسته ایم این موضوع را در جامعه خوب تبیین کنیم.

وی افزود: باید بررسی کرد که دختران و زنان را چگونه می توان به جامعه ایده آل رهنمون کرد بنابراین باید در این زمینه فکر ومطالعات بسیاری انجام دهیم.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تاکید کرد: بشر در تمامی جوامع برای خانواده قداست خاصی قایل است و برای ترویج آن نیازمند تفکر و برنامه ریزی دقیق است.

اکرمی افزود: در صورت سست شدن بنیان خانواده فاجعه ای بزرگ اتفاق می افتد، برای حفظ قداست خانواده در جامعه دانشگاهیان، صاحب نظران و دست اندرکاران باید ورود پیدا کنند اما باید اجماع ایجاد شود.

وی گفت: در مسایل اجتماعی یکی از حلقه های مفقوده نبود اجماع است و برای ایجاد آن به گفت و گو نیاز داریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار کرد: مسائلی که حوزه بانوان را مورد تهدید قرار می دهد، باید احصا شود. روزمرگی و فراموش کردن امروز خوب نیست و باید نسبت به آینده باید برنامه داشته باشیم.

اکرمی بیان کرد: اگر چه باید از گذشته عبرت گرفت، اما اکنون باید برای موضوعات تهدید کننده حوزه زنان فکر اساسی صورت پذیرد. به منظور افزایش تحکیم خانواده آموزش ها باید اثر بخش باشد و طوری طراحی شود که نتایج آن ملموس و شیوه های توانمند سازی بانوان باید خلاقانه و نوآورانه باشد.

وی گفت: در مسایل اقتصادی نباید منتظر بود که فعالیت بزرگی انجام شود بلکه باید دانست جامعه توسط زنان و مردان اداره می شود و در اقتصاد هر دو مسئولیت دارند.بزرگ ترین اقتصاد بزرگ دنیا بعد از آمریکا، چین است و ۳۰ درصد تولید ناخالص در این کشور توسط زنان انجام می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: هنر ما این است در زمینه اقتصادی استعدادها را شناسایی کنیم.در گذشته نقش زنان روستایی در اقتصاد پر رنگ بوده است و الان کمرنگ است.

اکرمی اظهار کرد: یکی از تجربیات خوب در حوزه اقتصاد صندوق خرد زنان روستایی است زیرا اگر زن روستایی به لحاظ اقتصادی نقش داشته باشد در تربیت فرزندان خود موثر است و در شهر ها مشاورین امور بانوان فرمانداری ها در این زمینه نقش دارند.

وی گفت: باید از پارک بانوان به صورت چند منظوره استفاده کرد و چه کسی گفته که باید ساعت شش تعطیل شود و روز جمعه هم برای بانوان است.نزدیک به سه هزار خانم به این پارک مراجعه می کنند.می توان با فراهم کردن امکانات حداقلی در آن مکان نمایشگاه ایجاد کرد و زمینه درآمدزایی برای بانوان سرپرست خانواده ایجاد کرد اینها نمونه ای از ظرفیت استان است که باید از آن استفاده کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی عنوان کرد: باید فضاهای آموزشی بلا استفاده در روستا ها مورد استفاده بانوان روستا قرار گیرد.

اکرمی گفت: در حوزه اقتصادی نباید منتظر طرح های بزرگ بود و باید از هر ظرفیت استفاده کرد تا زنان نقش خود را در جامعه ایفا کنند.

کد خبر 4738899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =