برنامه های عملیاتی سند ارتقای وضعیت بانوان توسط دستگاه ها اجراشود

اراک- مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری استان مرکزی گفت: برنامه های عملیاتی تحقق مفاد سند ارتقای وضعیت بانوان توسط دستگاه های ذیربط استان اجرا شود.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا فرجی در نشست مشترک مشاورین امور بانوان فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: ابتدای امسال در جلسه کارگروه بانوان استانداری و شورای برنامه ریزی استان موضوع سند ارتقای وضعیت بانوان بررسی و به تصویب استان رسید.

وی ادامه داد: بر اساس سند ارتقای وضعیت بانوان اولویت ۱۶ گانه استان در این حوزه مشخص شده و قرار است این سند به صورت یک برنامه پنج ساله اجرا شود.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری استان مرکزی بیان کرد: اولویت های بانوان بر مبنای این سند در حوزه اقتصادی و اجتماعی ترسیم شده است.

فرجی افزود: در حوزه اقتصادی کاهش نرخ مشارکت بانوان، بالابودن نرخ بیماری دختران تحصیل کرده و در حوزه اجتماعی پایین بودن نرخ ازدواج، بالا بودن نرخ طلاق و افزایش اعتیاد زنان بر مبنای سند وضعیت بانوان تعیین شده و قرار بود امسال اقدامات مرتبط با آن اجرا شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر باید برنامه های عملیاتی تحقق مفاد سند ارتقای وضعیت بانوان را ترسیم و به دستگاه ها ابلاغ کنیم و بر اساس مصوبه شورای برنامه ریزی استان تمامی دستگاه های اجرایی باید برنامه های ابلاغی را در راستای اجرایی کردن این سند انجام دهند.

 مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری استان مرکزی تصریح کرد: در راستای افزایش ازدواج برنامه ای را با تشکیل مجمع دنبال می کنیم و در بحث تحکیم خانواده در صدد برنامه های اثر بخش با روش های زودبازده و در حوزه اقتصادی به دنبال راهکار برای افزایش مشارکت بانوان در این حوزه هستیم.

فرجی با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی دستگاه‌های اجرایی باید به بانوان اختصاص پیدا کند، اظهار کرد: در حال حاضر در استانداری ۱۲۸ پست مدیریتی وجود دارد که از این تعداد ۱۵ پست یعنی ۱۲ درصد به بانوان اختصاص پیدا کرده است.

وی افزود: با انتصاب ۲۳ نفر از بانوان در پست‌های مدیریتی تا پایان برنامه ششم به ۳۰ درصد دست پیدا کرده ایم. از طرفی هم هر سال باید ۵ درصد این پست‌ها به بانوان اختصاص پیدا کند که خوشبختانه در استانداری مرکزی این مهم اتفاق افتاده است.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری استان مرکزی خاطر نشان کرد: در طی سال های اخیر بانوان استان در پست های مدیریتی دستگاه هایی از قبیل بهزیستی، انتقال خون، دانشگاه علوم پزشکی، اطلاعات و فناوری، دانشگاه فرهنگیان، مدیریت درمان تأمین اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه، بیمه سلامت، ثبت احوال، اداره کل حفاظت محیط زیست، کانون پرورشی کودکان و نوجوانان، آموزش فنی و حرفه‌ای، اداره کل استاندارد منصوب شده اند.

کد خبر 4738907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =