اعزام ۱۲ تانکر آبرسانی از همدان به مرز مهران و موکب های عزاداری

همدان - رئیس اداره بحران، بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت آبفار استان همدان از اعزام ۲ تانکر سیار و ۲ تانکر ثابت آبرسانی به مرز مهران و ۸ تانکر آبرسانی سیار به موکب ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد ملکی پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اشاره به مجموعه اقدامات برنامه ریزی شده درراستای خدمت رسانی به زائرین سید الشهدا (ع) درآستانه اربعین حسینی؛ عنوان کرد: برمبنای برنامه ریزی های انجام شده؛ شرکت های زیرمجموعه صنعت آب و برق استان مکلف به آماده سازی ۲۰ هزار بطری آب آشامیدنی شده اند که در این راستا دستگاه های بسته بندی در شرکت آب و فاضلاب روستایی آماده به کارهستند.

وی همچنین از اعزام و خدمت رسانی ۸ تانکر آبرسانی سیار به موکب های برپا شده در داخل استان همدان خبر داد.

ملکی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت بحران شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان در شش ماهه ابتدایی سال جاری؛گفت: در همین راستا مانور آموزشی تمرینی منطقه مرکزی شمال مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو به میزبانی صنعت آب و برق استان برگزار شد.

وی توضیح داد: در این مانور تهدیدات غالب منطقه شناسایی و بر اساس آن سناریو نویسی و یک مانور دور میزی نیز اجرا شد.

وی همچنین عنوان کرد: در حاشیه این مانور نمایشگاه توانمندی های مدیریت بحران و پدافند غیر عامل صنعت آب برق برگزار شد که شرکت آب و فاضلاب روستایی با نمایش دستگاه بسته بندی آب، تانکرهای سیار، خودرو مدیریت بحران، دیزل ژنراتورها و اکیپهای واکنش سریع در این نمایشگاه حضور داشت.

ملکی همچنین از برگزاری دو دوره برنامه ریزی و اقدام در بحران به مدت ۴ ساعت و اصول و مبانی اطلاع رسانی به مدت ۶ ساعت در بازه زمانی یاد شده خبر داد.

وی در ادامه ضمن اشاره به مجموعه اقدامات شرکت آب و فاضلاب روستایی در راستای کمک رسانی به سیل زدگان شهرستان چگینی استان لرستان؛ گفت:  آبفار استان همدان با اعزام اکیپی از عوامل رسیدگی و رفع حوادث تاسیسات آبرسانی، کنترل کیفیت آب و راه اندازی دستگاه های گندزدا، تجهیزات فنی و فردی، قطعات یدکی و پودر پرکلرین به شهرستان چگینی استان لرستان اقدام به امدادرسانی در حوزه آب شرب کرد.

وی افزود: همچنین به منظور امدادرسانی به منطقه مذکور رفع مشکل مجتمع آبرسانی سرزمان شهرستان چگینی با ۷۰۰ خانوار، تعمیر و راه اندازی دستگاه کلریناتور گازی، رفع مشکل مجتمع آبرسانی پانسار شهرستان چگینی با ۴۶۰ خانوار، حمل دستگاه کلریناتورمایعی یک هزار لیتری از انبار شهرستان به محل مجتمع آبرسانی ونصب انشعاب برداشت آب و راه اندازی دستگاه کلریناتور مایعی یک هزار لیتری و آموزش لازم به اپراتورهای دستگاه نیزعملیاتی شد.

رئیس اداره بحران، بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان در ادامه با اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده در راستای رفع مشکل کلرزنی مجتمع آبرسانی حیات الغیب بخش ویسیان شهرستان چگینی نیز توضیح داد: به منظور رفع آسیب دیدگی های موجود؛ نصب لوله تزریق گاز کلر به خط انتقال به علت انسداد لوله، تعمیر و راه اندازی دستگاه کلریناتور گازی  مجتمع و آموزش به اپراتور و پیمانکار مجتمع آبرسانی انجام شد.

وی همچنین به دیگراقدامات انجام شده در راستای خدمت رسانی  به سیل زدگان شهرستان چگینی اشاره و عنوان کرد: لایرروبی و تخلیه اتاقک کلرزنی و موتورخانه در روستای خاطره، رفع انسداد لوله تزریق گاز کلر به خط انتقال به علت انسداد لوله، تعمیر و راه اندازی دستگاه کلریناتور گازی مجتمع از دیگر اقدامات انجام شده به منظور امدارسانی بود.

ملکی از دیگراقدامات انجام شده به تعمیر و بازسازی ده دستگاه کلریناتور گازی از کار افتاده و خارج از مدار موجود در انبارها به منظور استفاده در مواقع اضطراری و تهیه قطعات کامل کلریناتور،تحویل ۲۰۰ کیلوگرم پرکلرین و آموزش تخصصی و عملی تعمیر و نگهداری و راه اندازی دستگاههای کلریناتور گازی و مایعی به پیمانکاران و نیروهای کنترل کیفی شهرستان چگینی اشاره کرد.

کد خبر 4739684

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =