وارد کنندگان تجهیزات پزشکی ملزم به انتقال تکنولوژی هستند

سرپرست اداره بازرگانی داخلی و خارجی هیئت امنای صرفه جویی ارزی، گفت: شرکت‌های واردکننده تجهیزات پزشکی برای ادامه همکاری با هیئت امنا، ملزم به انتقال تکنولوژی، اشتغال و کارآفرینی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسحق عامری، اظهار کرد: افتخار هیئت امنای صرفه جویی ارزی اینست که تا کنون توانسته است از اعزام بیماران به خارج از کشور ممانعت به عمل آورد و باعث صرفه‌جویی ارزی زیادی در کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه رهاورد واردات تجهیزات پزشکی به شرطی ارزشمند است که به ازاء خروج ارز زیر ساخت های تولید و کارآفرینی را مهیا نماید، افزود: همسو و همگام با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل و اشتغال به کار کارگران و مهندسان ایرانی و بنابر نامگذاری سال ۱۳۹۸ به نام رونق تولید، ما تمام توان خود را به کار می‌بندیم تا تجهیزات و ملزومات پزشکی را از تولیدکنندگان داخلی خریداری کنیم و با سیاست‌ها و خط‌ مشی های حمایت از تولید داخل، شرکت‌هایی که تاکنون اقدام به واردات تجهیزات پزشکی کرده‌اند به سمت تولید حرکت کنند.

سرپرست اداره بازرگانی داخلی و خارجی هیئت امنای صرفه جویی ارزی تاکید کرد: شرکت‌های واردکننده تجهیزات پزشکی باید در کمترین زمان ممکن برنامه اجرایی خود را در راستای انتقال تکنولوژی به هیات امنا ارائه دهند.

عامری گفت: در هیئت امنا نیز در راستای حمایت هرچه بیشتر از تولید داخل برنامه منسجمی تدوین شده ‌است که با تشکیل واحدهای تخصصی حمایت از تولید داخل و ایجاد کمیته‌های تخصصی امیدواریم در کمترین زمان ممکن این امر میسر شود.

کد خبر 4739824

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =