کنگره حزب جمهوریت ۱۰ آبان برگزار می‌شود/ تشکیل ستاداجرائی کنگره

ستاد اجرائی کنگره آبان ۹۸ حزب اصلاح طلب جمهوریت به ریاست مهدی رسول پناه کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اعضای هیئت موسس حزب جمهوریت برای برگزاری کنگره حزب که در ۱۰ آبان ماه برگزار می شود با اکثریت اعضا تشکیل جلسه داد. در این جلسه، ستاد اجرایی کنگره انتخاب شد و این ستاد زیر نظر شورای سیاست گذاری کنگره، مقدمات برگزاری کنگره را فراهم می‌کنند.

شورای سیاست گذاری حزب جمهوریت نیز ۶ نفر از اعضا را تحت عنوان ستاد اجرایی کنگره مامور کرد که زیر شاخه های خود در حوزه های تشکیلات، انتخابات، روابط عمومی، تداراکات و پشتیبانی و غیره رادمشخص کرده و برنامه ها و چارت سازمانی حوزه خود را برای برگزاری کنگره مشخص و معرفی کنند.

در این جلسه که به ریاست رسول منتجب نیا، رئیس هیئت موسس و شورای سیاستگذاری کنگره برگزار شد در ابتدا گزارشی از اقدامات انجام شده توسط شورای سیاستگذاری اولین مجمع عمومی حزب جمهوریت ایران اسلامی ارائه و در ادامه گزارشی از روند و الزامات  قانونی وزارت کشور در برگزاری کنگره حزبی توسط رابط معرفی شده حزب به وزارت کشور بیان شد.

همچنین از سوی هیئت سه نفره بررسی اساسنامه و مرامنامه ایرادات کمیسیون ماده ۱۰ فعالیت احزاب و نقطه نظرات اعضای حزب، مطرح و مقرر شد بخاطر رعایت ملاحظات حزبی و قانونی، اصلاح اساسنامه با محوریت و تطابق حداکثری با اساسنامه تیپ قانون فعالیت احزاب تنظیم و به اولین کنگره ارائه شود.

مقرر شد واحدها، کارگروه ها و ارکان حزب، در آئین نامه هایی که به تصویب شورای مرکزی آینده حزب می رسد، اهداف، برنامه ها و بخش اجرایی حزب را پیش ببرند.

در ادامه این جلسه،  با رائ اکثریت اعضاء ستاد اجرائی برگزاری اولین کنگره حزب با مسئولیت  مهدی رسول پناه انتخاب و کار خود را تا پایان برگزاری کنگره آغاز کردند.
 
روسای کارگروه های امور مناطق و تشکیلات گزارشی در مورد اقدامات انجام شده در مورد آغاز به کار و فعالیت تشکیلاتی استان‌ها بیان کردند و به بیان شاخص های اعطای سهمیه حزبی و حق  رای تشکیلاتی به استانها پرداختند.

مقرر شد این دو کارگروه در اطلاعیه ای مشترک به استان ها ابلاغ کنند که تا پایان مهرماه نواقص تشکیلاتی خود را رفع و در خصوص حق رایی که به استان آنها تعلق گرفته اقدام کنند.

نحوه تامین مالی هزینه های برگزاری کنگره با لحاظ حداکثر صرفه جوئی با توجه به شرایط سخت اقتصادی جامعه و معیشت مردم، از حق عضویت هیئت موسس و اعضاء مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات مقتضی اتخاذ شد.

کد خبر 4739871

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =