کمیته ای برای بررسی خلاءهای اخلاق آموزشی در وزارت علوم ایجاد شد

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم از بررسی خلاء های اخلاق آموزشی در وزارت علوم خبر داد و گفت: کمیته ای تحت عنوان کمیته اخلاق کاربردی برای بررسی این موضوع تشکیل شده است.

محمد رضا آهنچیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به راه اندازی کمیته اخلاق آموزشی در وزارت علوم گفت: یک کمیته تحت عنوان کمیته اخلاق کاربردی برای بررسی خلاءهای اخلاق آموزشی با کمک چند نفر از اساتید این حوزه و انجمن اخلاق کاربردی ایران که متشکل از اساتید خوب ایران هستند، تشکیل شده است.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی ادامه داد: یک کمیته نیز تحت عنوان «کمیته اخلاق زیستی» درحوزه دفتر برنامه ریزی آموزشی فعال شده که مربوط می شود به رشته های مرتبط با زیست، برای اینکه اطمینان حاصل شود که جریانات آموزش در دانشگاه ها به موضوع زیست لطمه نزده و در جهت حفظ پایدار سازی محیط زیست کشور است.

به گزارش مهر، ضرورت توجه به مقوله اخلاق در آموزش توسط معاون آموزشی وزارت علوم مطرح شد.

وی عنوان کرد: اخلاق در پژوهش و مواردی چون تقلب های علمی در پایان نامه نویسی  در سال های گذشته مورد توجه بوده اما به همان اندازه به اخلاق در آموزش پرداخته نشده است.

وی معتقد است: باید دانشجویان در آموزش به اخلاق آموزشی توجه داشته و مدیران آموزش نیز رفتار اخلاق مدارانه داشته باشند و حتی سیاست گذاران آموزش نیز باید به این موضوع توجه داشته باشند.

کد خبر 4739879

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =