گازرسانی به تمامی روستاها تاپایان دولت/۱۵۰هزار شغل برای روستائیان

بیرجند-معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: درصد گاز رسانی روستایی کشور به بالای ۸۲ درصد جمعیت رسیده و هدف گذاری دولت این است تا پایان دولت همه روستاها به شبکه گاز متصل شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امید بعد از ظهر دوشنبه در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر اظهار داشت: در حال حاضر ۶۲ هزار روستا و آبادی در کشور داریم.

وی با بیان اینکه از این میزان ۳۹ هزار روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد،  بیان کرد: از جمعیت ۲۱ میلیون نفری روستاها بالای ۲۰ میلیون نفر در روستاهای بالای ۲۰  خانوار ساکن هستند.

وی بیان کرد: به عبارت دیگر کمتر از پنج درصد جمعیت روستایی کشور در ۲۰ هزار روستا ساکن بوده و بیش از ۹۵ درصد روستاییان کشور در روستاهای بالای ۲۰ خانوار ساکن هستند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور ادامه داد: خدمات نظام جمهوری اسلامی مبین این واقعیت است که کارهای خوبی در عرصه زیرساخت ها، آب، برق، راه، مسکن، آموزش، بهداشت و طرح های هادی روستایی انجام شده است.

امید با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم به سطحی رسیدیم که سطح پوشش برخی خدمات بالای ۹۰ درصد رسیده است، عنوان داشت: به عنوان مثال در برق رسانی به روستاها به ۹۵ درصد پوشش رسیده ایم و امروز هدفگذاری برق روستاهای زیر ۲۰ خانوار است.

وی با اشاره اینکه بالای ۸۰ درصد جمعیت روستاها به شبکه آب سالم متصل هستند، بیان کرد: درصد گاز رسانی روستایی کشور به بالای ۸۲ درصد رسیده و هدف گذاری دولت این است تا پایان دولت همه روستاها به شبکه گاز متصل شوند.

به گفته وی امروز بالای ۲۵ هزار روستا به شبکه گاز رسانی متصل هستند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور از رشد ۹۰۰ درصدی خدمات  آی تی  در روستاها خبر داد و گفت: امروز شبکه ملی ارتباطات و شبکه ارتباط روستایی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار به ۹۲ درصد رسیده است و امیدواریم تا یک سال آینده پوشش ۱۰۰ درصدی را در این زمینه داشته باشیم.

امید با بیان اینکه در عرصه اشتغال روستاییان گام های بلندی برداشته شده است، افزود: بزرگترین کار دولت در کنار زیرساخت ها که سبب تثبیت روستاییان شده بحث اشتغال روستاییان است.

وی با اشاره به اینکه در این راستا  ۱.۵ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان و عشایر اختصاص یافته است، افزود: از محل این تسهیلات تاکنون بالغ بر ۱۴۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور ادامه داد: سهم اشتغال روستایی از پنج درصد در سال ۹۶ به ۲۵ درصد در سال گذشته رسیده و در بسیاری از بخش ها شاهد برگشت روستاییان هستیم.

امید اضافه کرد: در بخش بومگردی نیز مجموع واحدهای بومگردی کشور قبل از دولت ۲۰۰ واحد بود و امروز به ۵۰۰ واحد افزایش یافته است.

کد خبر 4739903

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha