تحقق ۱۱۰ درصدی دریافت مالیات در نیشابور طی شش ماهه اول امسال

نیشابور - مدیر حسابرسی مالیاتی شهرستان نیشابور گفت: مردم مالیات خود را به موقع پرداخت می‌کنند و خوشبختانه ۱۱۰ درصد مالیات در شش ماهه اخیر تحقق پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا مجرایی مقدم، عصر دوشنبه در نشست خبری اظهار کرد: مالیات به عنوان یکی از زیربناهای توسعه و آبادانی هر کشور می‌تواند علاوه بر نقش‌های اقتصادی و اجتماعی حتی در حوزه امنیتی و استقلال کشورها نیز نقش موثری را ایفا کند، به شکلی که کشورهای توسعه‌یافته، امنیت پایدار اقتصادی خود را در برابر تکانه‌های ناگهانی، تحریم‌ها، کاهش درآمدها و افزایش بدهی‌ها با ترویج و نهادینه‌سازی پرداخت مالیات تأمین کرده‌اند.

مدیر حسابرسی مالیاتی شهرستان نیشابور عنوان کرد: پیش‌بینی وصول مالیات در فروردین‌ماه، هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به‌صورت مستقیم بوده است که ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تحقق داشته‌ایم.

نیشابور ۱۲ درصد مالیات استان را تأمین می‌کند

مجرایی مقدم با بیان اینکه مردم مالیات خود را به موقع پرداخت می‌کنند و پیش بینی می‌کنیم در مهرماه وضعیت مناسبی داشته باشیم، اظهار کرد: خوشبختانه ۱۱۰ درصد مالیات در شش ماهه اخیر تحقق پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه اعتماد خوبی از سوی مردم برای پرداخت مالیات داشته‌ایم، ادامه داد: درآمدهای مالیاتی تنها امید برای خروج از شرایط موجود کشور است.

مدیر حسابرسی مالیاتی شهرستان نیشابور با بیان اینکه نیشابور ۱۲ درصد مالیات استان را تأمین می‌کند، اظهار کرد: شهرستان نیشابور به دلیل صنعتی بودن، سهم بزرگی در پرداخت مالیات دارد که حداقل هشت درصد مالیات شهرستان، مربوط به صنایع شهرستان است.

وی در ادامه گفت: از سال گذشته، ۱۰۰ درصد خدمات ما به شهروندان، الکترونیکی است و خطاهای انسانی در اداره امور مالیاتی شهرستان بسیار کاهش داشته است.

مدیر حسابرسی مالیاتی شهرستان نیشابور با بیان اینکه در نیشابور، فرار مالیاتی نداریم و بیشتر، عدم آگاهی از پرداخت مالیات وجود دارد، افزود: معضل عدم پرداخت مالیات توسط پزشکان به‌زودی با جلسه توجیهی با دانشکده علوم پزشکی نیشابور در شهرستان حل و فصل خواهد شد.

وی بیان کرد: قسمتی از درآمدهای مالیاتی، صرف آموزش کارکنان اداره می‌شود و حقوق کارکنان شهرستان با سایر شهرستان‌ها تفاوتی ندارد.

مجرایی مقدم افزود: کسانی که جریمه مالیاتی دارند، اگر تا پایان مهرماه تکلیف بدهی خود را مشخص کنند، ۱۰۰ درصد جریمه‌های قابل اظهار آنها، بخشیده می‌شود.

کد خبر 4739950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =