اجلاس سراسری نماز بزرگترین رویداد فرهنگی- دینی کشور است

گرگان- معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور گفت: اجلاس سراسری نماز بزرگترین رویداد فرهنگی- دینی کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، منصور سرگزی، در کمیته فرهنگی اجلاس سراسری نماز، استان گلستان را نماد وحدت و همدلی دانست و اظهارکرد: یکی از مهم ترین دلایلی که میزبانی برگزاری اجلاس سراسری نماز به استان گلستان تعلق گرفت، وحدت مثال زدنی مردم اهل تشیع و تسنن این استان بود.

وی گفت: اجلاس سراسری نماز بزرگترین رویداد فرهنگی- دینی کشور است و اهمیت آن تا به حدی است که رهبر معظم انقلاب هر ساله برای برگزاری این اجلاس پیام می‌دهند و این نشان از اهمیت این موضوع دارد.

سرگزی با بیان این که کار برای نماز باید مداوم و همیشگی باشد، افزود: در برگزاری این اجلاس باید از اسراف ها، تشریفات و تبلیغات بیجا پرهیز شود و ما باید تلاش کنیم که این اجلاس مطابق با شأن نماز برگزار شود.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری اجلاس نماز ترویج فرهنگ نماز خوانی در بین مردم و دانش‌آموزان است، گفت: با برگزاری اجلاس سراسری نماز، ما به دنبال ارائه خدماتی هستیم که باعث شود نماز در مدارس رونق بیشتری پیدا کند.

سرگزی افزود: در تلاشیم تا با برگزاری این اجلاس با شکوه و بزرگ در استان گلستان- که به عنوان استانی سیل زده محسوب می شود- بتوانیم روحیه مضاعف و پرنشاطی در مردم و دانش آموزان تزریق کنیم زیرا اعتقاد داریم که برکات زیادی از قِبَل این اجلاس نصیب این استان خواهد شد.

سرگزی با بیان اینکه برگزاری این اجلاس باید با نگاه فرااستانی و ملی انجام شود گفت: آموزش و پرورش استان گلستان امسال انجام کار بزرگی را بر عهده گرفته است که باید با برنامه ریزی منسجم و دقیق این اجلاس را در شأن نماز برگزار کند البته خداوند هم توفیقاتی عنایت می فرماید.

وی افزود: مصمم هستیم تا مدیران‌ مدارس دوره آموزشی نماز را بگذرانند و این آمادگی وجود تا گروه های تخصصی نماز را از سطح کشور به مدارس اعزام کنیم.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه نباید از کنار سوالات دانش آموزان، ساده بگذریم گفت: باید سعی کنیم تا به شبهات دانش آموزان در مدرسه پاسخ مناسب دهیم و حتی یک کتاب با عنوان نماز باید در سبد مطالعاتی دانش آموزان قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه نمازخانه های مدارس باید بهسازی و جذاب شود گفت: باید فعالیت‌های نمازخانه ای و نمازهای باشکوه مدارس به طور مطلوبی در سطح استان و کشور انعکاس داده شود.

سرگزی خطاب به مدیران آموزش و پرورش شهرستان های گلستان گفت: خود شما بهترین الگو برای مدیران مدارس و دانش آموزان هستید از این رو باید تلاش کنید تا در جلساتی که با موضوع نماز برگزار می شود بر اهمیت برگزاری هرچه باشکوه تر این فریضه در مدارس تاکید شود تا بتوانید دانش‌آموزان بیشتری را جذب نماز کنید تا سلامتی آینده جامعه تضمین شود.

کد خبر 4740142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =