خودروهای ادارات کرمان به سیستم ردیاب مجهز شوند

کرمان - استاندار کرمان گفت: تصمیم داریم همه خودروهای شهر کرمان را مجهز به سیستم ردیاب کنیم و به عنوان اولین گام ماشین های دستگاه های اجرایی باید به این سیستم مجهز شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد فدایی صبح سه شنبه در شورای اداری استان کرمان در خصوص بحث ارتقای سیستم اداری گفت: از ابتدای آغاز مسئولیتم در استانداری کرمان بحث ارتقای سیستم اداری را به عنوان یکی از موضوعات مهم مطرح کردم که در صورت عدم تحقق آن، توسعه و کسب رضایت مردم غیرممکن می شود.

وی با اشاره به اینکه سیستم اداری مطلوب به معنای سیستم دارای سرعت عمل بالا، با توان پاسخگویی یکسان و استفاده از نظرات کارشناسی است، افزود: ارتقای سیستم اداری را در جلسات شورای اداری دنبال می کنیم و این خصوص از مدیران دستگاه ها می خواهیم که نقطه نظراتشان را ارائه کنند.

فدایی به بحث پیرامون بحث «خبردهی» و «خبرگیری» پرداخت و افزود: بحث اظهارنظر کردن و اظهارنظر شنیدن، گزارش دادن و گزارش شنیدن اصولی دارد که باید رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه در قرآن کریم تاکیده شده است که در پی چیزی که علمش را ندارید نروید، گفت: علم قاطع ملاک اظهار نظر و خبر دادن است. بر این اساس دنباله روی از موضوعی که برای ما روشن نیست و علم دقیقی در آن نداریم خلاف کلام قرآن است.

استاندار کرمان عنوان کرد: بسیاری مواقع اظهارنظرهای بدون اطمینان از درستی و علم دقیق باعث مشکلاتی می شود که ناشی از حرف های بی مدرک، اظهارنظرهای بدون علم و تحقیق، موضع گیری های نسنجیده و تصمیمات بدون برهان است.

وی با تاکید بر اینکه رسانه ها بدون اطمینان از صحت، خبری را منتشر نکنند؛ افزود: خداوند در آیه ۶ سوره حجرات فرموده است «ای کسانی که ایمان آورده اید اگر کسی غیرمتعهد به شما خبری داد بلافاصله آن را قبول نکرده و در مورد صحت آن اطمینان پیدا کنید».

فدایی عنوان کرد: انتشار خبر بدون تحقیق می تواند منجر به آسیب به گروهی شود که پشیمانی به دنبال دارد و باید توجه داشت با عذرخواهی هم خیلی از مشکلات و آسیب ها قابل جبران نیست.

استاندار کرمان گفت: برخی در فضای مجازی هر مطلب درست یا نادرستی را منتشر می کنند و یکسری سایت ها هم این مطالب را نشر می دهند که آثار و تبعات منفی دارد و گاهی دیده می شود که تیترهایی زده می شود که هدف و قصد گوینده آن مطلب نبوده است که باید در این خصوص دقت شود.

وی بیان کرد: برخی سایت های مجازی کارهایی می کنند که همانند کارهای دشمنان و افراد خلاف نظام است اما در ظاهر این افراد معتقد به نظام هستند که باید به این موارد توجه شود.

استاندار کرمان همچنین با گرامیداشت هفته ناجا اظهار کرد: عملکرد نیروی انتظامی در استان کرمان در راستای کشفیات تخلفات و جرائم به گونه ای بوده که همگان احساس می کنند کرمان فضای مناسبی برای تخلف نیست.

وی گفت: سرقت بحث بسیار مهمی است به ویژه سرقت عنف مصداق عینی ناامنی است و به شدت و با حساسیت روی این موضوع کار می کنیم.

فدایی با اشاره به اینکه در سال گذشته از ۵۰ دوربین پایش تصویری در شهر کرمان ۲۵ دوربین فعال بود، افزود: تعداد دوربین های پایش تصویری با رشد ۱۰ برابری تا پایان آبان ماه به ۲۷۰ عدد می رسد. توصیه می شود با توجه به اثرگذاری این مساله، نصب دوربین ها در سایر شهرهای استان کرمان پی گیری شود.

وی همچنین اعلام کرد: تصمیم داریم همه خودروهای شهر کرمان را مجهز به سیستم ردیاب کنیم به عنوان مصوبه جلسه شورای اداری امروز استان کرمان ماشین های دستگاه های اجرایی باید به این سیستم مجهز شوند. این طرح از کرمان شروع کرده و به مرور در سایر شهرها هم انجام شود که در نتیجه آمار سرقت کاهش خواهد یافت.

کد خبر 4740442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =