کوچک‌ترین اقدام پلیس، بزرگ‌ترین بازتاب را دارد

زنجان-دادستان عمومی و انقلاب زنجان گفت: امروز در برهه‌ای قرار داریم که کوچک‌ترین اقدام پلیس، بزرگ‌ترین بازتاب را در مجامع بین‌المللی به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محسن کرمی ظهر سه شنبه در نشست مشترک نیروی انتظامی و دستگاه قضا که به مناسبت هفته نیروی انتظامی و در سالن شماره 3 دادگستری زنجان برگزار شد، با یادآوری اینکه بی‌شک ماموریت‌های محوله به نیروی انتظامی به‌عنوان ارگانی که در صف مقدم امنیت جامعه قرار دارد، با گذشته تغییر کرده است، افزود: با توجه به نگاه امروز مردم به نیروی انتظامی، مأموریت‌های این نیرو نیز متناسب با این نوع انتظارات، تغییر کرده است.

وی با تاکید بر اینکه شاید در گذشته، مردم از نیروی انتظامی فقط انتظار خدمات بسیار ساده و در حد نظارت بر اقدامات فیزیکی را داشتند، تصریح کرد: این در حالی است که امروز این نوع نگاه کاملاً تغییر یافته و وضعیت جدید جامعه کنونی ایجاب می‌کند که مأموریت‌هایی که به نیروی انتظامی واگذار می‌شود، نسبت به مأموریت‌هایی که درگذشته انجام می‌شد، متفاوت باشد.

کرمی با اشاره به اینکه امروز با توجه به مقتضیات زمان، مأموریت‌هایی چون حقوق شهروندی و مهم‌تر از همه مسئله فضای مجازی نیز به مأموریت‌های ذاتی نیروی انتظامی اضافه‌شده است، ادامه داد: بی‌شک، یکی از مهم‌ترین تکالیفی که امروز بر دوش نیروی انتظامی گذاشته‌شده، همین مسئله حقوق شهروندی است که از جهات مختلف دارای اهمیت زیادی است.

دادستان عمومی و انقلاب زنجان در ادامه با یادآوری اینکه در برهه کنونی، کوچک‌ترین اقدامات پلیس، بزرگ‌ترین بازتاب را در سطح ملی و بین‌المللی به جا می‌گذارد، اظهار کرد: بی‌تردید اقتضائات و رویکردهای امروز جامعه را نمی‌توان با آنچه که در گذشته بود، مقایسه کرد، از این رو معتقدیم تعامل سازنده بین قه قضائیه و نیروی انتظامی باید به بهترین وجه ممکن رقم بخورد.

کرمی با تاکید بر اینکه آنچه که امروز نیروی انتظامی باید جزو اولویت‌های خود قرار دهد، بحث جلب اعتماد عمومی است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز نیروی انتظامی توانسته است در ابعاد و بخش‌های مختلف، ماموریت‌های محوله را در زمینه‌هایی گوناگون به سرانجام رسانده و کارنامه قابل قبولی از خود بر جای بگذارد.

کد خبر 4740515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =