مردم به خدمات بهزیستی اعتماد دارند

شیراز- مدیرکل سابق بهزیستی فارس گفت: مردم به سازمان بهزیستی فارس اعتماد دارند و در دوسال گذشته طی پیمایشی که داشتیم بهزیستی دومین دستگاه مورد اعتماد مردم استان بود.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح سه شنبه در آیینی با حضور قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور،  مرتضی موسوی مدیرکل پیشین بهزیستی فارس تکریم و محمد صادق کشفی نژاد به عنوان سرپرست این اداره کل معرفی شد.
در این مراسم، مرتضی موسوی، گفت: به تعبیر امام (ره) در مسیر خدمت به ضعیف ترین درعین حال شریف ترین قشر افراد جامعه کوشا باشید.
وی با بیان اینکه بهزیستی مولود انقلاب است و شش ماه پس از پیروزی انقلاب با تدابیر امام(ره) برای رسیدگی به امور کسانی که از قافله توسعه سازمان شکل گرفت، عنوان کرد: ۱۸۰ شرح وظیفه بهزیستی است در این مسیر استراتژی اول ما پیشگیری است؛ ما در این مسیر خوشبختانه در پنج سال گذشته سه استراتژی را  بر اساس پیشگیری، توانمندسازی و درمان مدون کردیم.
موسوی اضافه کرد: در پیشگیری تلاش کردیم آن را مردمی کنیم بنابراین تدوین اطلس شیوع معلولیت ها را آغاز کردیم و شیوع آن را در مناطق شهری  و روستایی را احصا کردیم.
به گفته مدیرکل پیشین بهزیستی فارس، در آسیب های اجتماعی ها هم چنین ۱۳۴محله آسیب پذیر را شناسایی کردیم.
وی از ساماندهی ۴۰ کمپ ترک اعتیاد خبر داد و افزود: اگر با یک دید شگرف به آسیب های اجتماعی و تغییر سبک زندگی را به دقت می توان دید سازمان به عنوان یک دیدبان اجتماعی باید آینده گروهی را در برنامه خود قرار دهد. 
مدیرکل بهزیستی فارس گفت: خوشبختانه بیشترین آمار مرکز اورژانس اجتماعی داریم و در ۲۲ شهرستان فارس اورژانس اجتماعی ایجاد کردیم. 
وی با این حال اضافه کرد: در بخش های تکمیل کننده این اورژانس خوشبختانه به حد مطلوب رسیدیم؛ در حوزه هماهنگی موسسات غیردولتی و توانمندسازی به عنوان پیشانی سازمان بالای ۹۵درصد خدمات را واگذار کردیم.
موسوی اعلام کرد: لازم بود این بخش که مورد غفلت قرار داشت با جلسات منظم و مصمم و فعال کمیته نظارت کمیسیون ماده ۲۶ به این کار پرداختیم. 
مدیرکل بهزیستی فارس که دل پر دردی از بابت فشارها، شبنامه ها و انتقادهای مخرب داشت، عنوان کرد: بیشترین آمار بیمه کارفرمایی و خویش فرمایی را در بهزیستی فارس داشتیم.
موسوی افزود: بالای ۹۰ درصد سلامت کار را تضمین می کنم، این در حالیست که ۲۵ هزار متر مربع توسط خیرین به ارزش ۶۵ میلیارد تومان طی پنج سال اخیر جذب کردیم.
وی اضافه کرد: در حوزه توانبخشی معلولان در فارس بهزیستی از دیرهنگام حرفی برای گفتن داشت و خدمات ارزشمندی داشتیم و در طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه برای زندگی همراه با عزت پوشش بالای ۹۸ درصدی داریم. 
موسوی تصریح کرد: با الگوگیری از محمد بهمن بیگی بنیان گذار آموزش عشایر تسهیل گرانی از میان عشایر را انتخاب کردیم و در یازده شهرستان محل اسکان عشایر ۲۷۰۰ معلول عشایر را شناسایی کردیم.
مدیرکل بهزیستی پیشین فارس، گفت: در حوزه توانبخشی لوازم و وسایل را هدفمند کردیم و در شورای سالمندان و مناسب سازی، مناسب سازی فضای شهری و روستایی نهادینه شده و نهضت آن در استان شروع شده است تا شیراز به عنوان شهر. بدون مانع تحقق یابد.
به گفته موسوی، در بخش پشتیبانی بهزیستی فارس تیم های متعددی وجود دارد که بدین منظور ۳۰۰ نیروی تازه نفس افزودیم. 
به گزارش خبرنگار مهر، سید مرتضی موسوی ۵سال سکاندار بهزیستی استان فارس بود.
کد خبر 4740534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =